چرا لنز سیگما بخریم؟

291
چرا لنز سیگما بخریم؟
چرا لنز سیگما بخریم؟Reviewed by دیدنگار on Apr 2Rating: 5.0راهنمای خرید لنز سیگما | بایدها و نبایدها در خرید لنز سیگما برای دوربین کانن ، نیکون و سونیراهنمای خرید لنز سیگما | در این مقاله ویژگی های منحصر به فرد لنز سیگما برای دوربین های کانن ، نیکون و سونی توضیح داده می شود و راهنمای جامعی برای خرید لنز سیگما است..چرا لنز سیگما بخریم؟

راهنمای خرید لنز سیگما ؛ چرا لنز سیگما بخریم!!!!

ما در مقاله راهنمای خرید لنز سیگما به شما کمک می کنیم تا به شناخت درستی از این لنز های بی نظیر پیدا کنید، لطفا با ما همراه باشید:

سیگما یک کمپانی تولید دوربین، لنز، فلش و بطور کلی ابزار و لوازم جانبی مربوط به عکاسی است. این کمپانی که یک برند اصیل ژاپنی می باشد در سال ۱۹۶۱ بازگشایی شد.

لنز سیگما

سیگما طی سالیان متمادی توانست به مراتب عالی در تولید لوازم عکاسی دست یابد و برای خود در عرصه بین المللی نام و اعتباری دست و پا کند.

سیگما در ایران بیشتر به خاطر لنزهای خود شناخته شده است و لنزهای سیگما در بازار ایران بسیار شناخته شده و مورد استفاده هستند.

کیفیت و شفافیت لنز های سیگما به حدی است که خیلی وقت ها عکاسان و فیلمبرداران حرید لنز سیگما را به لنز های کانن یا نیکون و غیره ترجیح می دهند

سیستم تولید لنز سیگما به گونه ای است هر مدل از لنزهای خود را برای یکی دو برند دوربین خاص تولید می کند که تنها بر روی مانت های آن دوربین ها قابل استفاده هستند.

خرید لنز سیگما

شناخته شده ترین لنز های سیگما در ایران، لنزهایی است برای مانت های کانن و نیکون تولید می شود. چون دوربین های عکاسی کانن و نیکون پرفروش ترین دوربین های عکاسی در ایران هستند به تبع آن محصولاتی از سیگما در ایران بیشتر شناخته شده هستند که مربوط به دوربین های عکاسی کانن و نیکون باشند.

تا به حال عکاسان حرفه ای و منتقدین عکاسی نظرات مثبتی درباره لنز سیگما داشته اند و آن را از حیث شفافیت، انعطاف، جدا کردن سوژه از پس زمینه، عایق بندی و خیلی جهات دیگر مورد ستایش قرار داده اند.

لازم است بدانیم در بیشتر موارد خرید لنز سیگما علیرغم کیفیت بسیار خوبی که دارد برای ما به صرفه تر از خرید لنز های کانن و یا نیکون در می آید. این موضوع از سیاست های موفق این کمپانی است که بر طبق آن توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین عکاسان تمام نقاط جهان به دست آورد.

اما برای شناخت بیشتر شما و راهنمایی شما برای خرید لنز سیگما به تعدادی از لنزهای این برند معتبر اشاره می کنیم.

لنز سیگما ۲۰۰-۷۰

لنز 70-200 سیگما

لنز ۲۰۰-۷۰ سیگما با ماکسیسمم دیافراگم ۲٫۸ یکی از بهترین لنزها برای عکاسی از سوژه های دور است. دیافراگم ۲٫۸ این لنز، آن را به یک لنز تله زوم سریع تبدیل کرده که برای انواع ژانرهای عکاسی مناسب است. لنز ۲۰۰-۷۰ یکی از پرکاربردترین لنزها توسط عکاسان است.

لنزهای سیگما بطور عمومی دارای لرزش گیر داخلی هستند که چهار الی پنج گام لرزش را خنثی می کند. عملکرد این لرزش گیرهای داخلی به بهتر شدن عکس هایی که از فواصل دور ثبت می کنیم بسیار کمک می کند.

دیافراگم این لنز از یازده تیغه تشکیل شده که بوکه هایی خیره کننده ایجاد می کند.

لنز۲۰۰-۷۰ سیگما برای مانت های کانن ، نیکون و همچنین خود سیگما تولید شده که کاربران دوربین های کانن و نیکون به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

لنز ۵۰ میلیمتر سیگما

لازم به یادآوری است در جدا کردن نقاط خارج از فوکوس کادر و محو کردن آن ها لنز سیگما یکی از بهترین عملکردها را دارد.

لنز 50 سیگما

لنز ۵۰ میلیمتری سیگما با ماکسیمم دیافراگم ۱٫۴ که برای مانت های کانن و نیکون تولید شده یکی از فوق العاده ترین لنزهای سیگماست. لنز ۵۰ سیگما یک لنز پرایم است که بویژه برای عکاسی پرتره یک لنز عالی است. این لنز با ماکسیمم دیافراگم ۱٫۴ خود از سریع ترین لنزهای موجود در بازار است. عکاسی با این لنز مخصوصا در مکان هایی که نور کمی دارند بسیار با کیفیت است. دیافراگم ۹ تیغه ای لنز ۵۰ سیگما باعث می شود بهترین بوکه ها را در مناطق خارج از فوکوس به دست آوریم.

لنز ۵۰ میلیمتری سیگما با ماکسیمم دیافراگم ۱٫۴ که برای مانت های کانن و نیکون تولید شده یکی از فوق العاده ترین لنزهای سیگماست. لنز ۵۰ سیگما یک لنز پرایم است که بویژه برای عکاسی پرتره یک لنز عالی است. این لنز با ماکسیمم دیافراگم ۱٫۴ خود از سریع ترین لنزهای موجود در بازار است. عکاسی با این لنز مخصوصا در مکان هایی که نور کمی دارند بسیار با کیفیت است. دیافراگم ۹ تیغه ای لنز ۵۰ سیگما باعث می شود بهترین بوکه ها را در مناطق خارج از فوکوس به دست آوریم.

به طور کلی گستره تولیدات لنز سیگما از لنزهای پرایم تا لنزهای تله زوم امتداد دارد و در هر کدام از این حوزه ها، لنزهای سیگما به خوبی در بازارهای جهانی می درخشند.

مطالب پیشنهادی

چه لنزی بخریم؟

دسته بندی انواع لنز عکاسی و ویژگی های آن‌ها

چرا لنز سیگما بخریم

اولین نکته اینکه قیمت لنز های سیگما نسبت به لنزهای هم رده، عموماً مقداری پایین تر است و خرید لنز سیگما هزینه کمتری را برای ما در بر دارد.

نکته دیگر اینکه سیگما از معتبرترین برندهای تولید لوازم عکاسی و بخصوص لنز دوربین است که در بازار جهانی و در میان عکاسان حرفه ای شهرت خوبی دارد. با خرید لنز سیگما مطمئن هستیم که صاحب یک لنز با کیفیت و معتبر در عرصه جهانی هستیم که کیفیت آن قبلاً تضمین شده است.

از لحاظ عایق بندی نیز لنزهای سیگما در شرایط بسیار خوبی قرار دارند. عایق بندی خوب از ملزومات دوربین و لنز حرفه ایست و از این حیث لنز سیگما در بالاترین سطح قرار دارد.

سیگما از به روزترین و جدیدترین تکنولوژی ها در تولید محصولات خود بهره می برد و این برای ما یک مزیت است که لنزی را در اختیار داشته باشیم که مجهز به تکنولوژی های روز دنیاست.

سیستم لرزش گیر داخلی لنزهای سیگما نیز از نقاط با کیفیت این لنزهاست که پیشتر اشاره شد.

قیمت لنز سیگما

در انتها باید به شفافیت و وضوح عکس هایی که با لنز سیگما ثبت می شوند اشاره کرد. لنز سیگما وضوحی حداکثری را در اختیار ما قرار می دهد و در جدا کردن سوژه از پس زمینه از با کیفیت ترین لنزهای موجود در بازار است.

البته بین محصوصلات مختلف سیگما قطعا تفاوت هایی هست و بسته به نوع و قیمت هر لنز کیفیت متفاوتی را به دست خواهیم آورد.

اگر به نکاتی که در بالا اشاره شد نگاهی بیندازیم به این نتیجه می رسیم و یا با این پرسش از خود مواجه می شویم که اصلا «چرا نباید لنز سیگما بخریم؟!».

برندی با کیفیت تولیدی برتر که به ما کمک می کند تا تصاویر دلپذیرتری ثبت کنیم و از عکاسی و فیلمبرداری لذت وافری ببریم. می توان گفت سیگما از دوست داشتنی ترین و همچنین بی ادعا ترین برندهای تولید لنز دوربین است که برای سال ها به تولید لنزهای با کیفیت پرداخته و این راه را با سرعتی بیشتر ادامه خواهد داد.

شاید به ذهنتان خطور کرده باشد که در حالیکه لنزهای فابریک کانن، نیکون، سونی و غیره در بازار موجود هستند چرا باید لنز سیگما بخریم!

امیدوارم راهنمای خرید لنز سیگما برای شما مفید فایده واقع قرار گرفته باشد. همراه ما باشید با مقالات بیشتر در مورد این لنز های استثنایی

ارسال نظر

*

code