سامیانگ از لنز ۸۵mm F1.4 FE برای دوربین‌های فول‌فریم سونی رونمایی کرد

لنز جدید سامیانگ برای دوربین‌های بدون آینه سونی

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

سامیانگ لنز ۸۵mm F1.4 FE را که یک لنز پرایم با قابلیت اتوفوکوس محسوب می‌شود، برای دوربین‌های فول‌فریم سونی عرضه کرد.

لنز 85mm F1.4
لنز 85mm F1.4

ششمین لنز سامیانگ با قابلیت اتوفوکوس

لنز ۸۵mm F1.4 FE، بعد از سال ۲۰۱۶ که سامیانگ اولین لنز با قابلیت اتوفوکوس خود را عرضه کرد، ششمین لنز این کمپانی برای دوربین‌های فول فریم سونی با این قابلیت محسوب می‌شود.

مطالب پیشنهادی
تفاوت لنز پرایم با زوم

اتوفوکوس قدرتمند سامیانگ با نام DLSM، مختصر Dual Linear Sonic Motor، از سیستم اولتراسونیک برای بهبود و حرکت مکانیزم فوکوس استفاده می‌کند.

بهترین موتور فوکوس موتوریست که در هنگام حرکت‌های سریع بتواند به‌سرعت سوژه را پیدا کرده و بدون سروصدا و به سرعت روی آن فوکوس کند. معمولاً به این دست از موتورهای فوکوس که بسیار بی‌سروصدا و سریع هستند موتورهای sonic می‌گویند. موتورهای Ultrasonic-type در لنزهای SLR بسیار متداول شده اند. ویژگی اصلی این لنزها عملکرد تقریبا بی‌صدای آنهاست.

لنز 85mm F1.4

عناصر تشکیل دهنده و بدنه

لنز ۸۵mm F1.4 FE سامیانگ دارای ۱۱ المان یا عنصر در ۸ گروه است. همچنین در آن از یک عنصر Extra Low Dispersion – ED و چهار عنصر High Refractive – HR استفاده شده‌ است. همینطور دیافراگم این لنز شامل ۹ تیغه است.

بدنه آلومینیومی آن محافظت در برابر بارش باران و گرد و غبار و آب و هوای بد را به خوبی انجام می‌دهد. ویژگی Ultra Multi Coating – UMC سامیانگ در این لنز استفاده شده است.

لنز 85mm F1.4

حداقل فاصله فوکوس این لنز ۹۰ سانتی متر یا ۱٫۹۵ فوت است. فیلتر های ۷۷mm نیز روی آن قابل استفاده هستند. طول آن ۹۹٫۵ میلی‌متر یا ۳٫۹ اینچ و وزن آن ۵۶۸ گرم یا ۱٫۲۵ پوند است. تصاویر زیر نمونه‌هایی از عکس‌های ثبت شده با این لنز است که توسط سامیانگ منتشر شده:

لنز 85mm F1.4
لنز 85mm F1.4
لنز 85mm F1.4
لنز 85mm F1.4
لنز 85mm F1.4

بنابر اعلام سامیانگ لنز AF 85mm F1.4 FE در بهار ۲۰۱۹ در دسترس قرار خواهد گرفت. اما هنوز اطلاعات دقیقی در مورد قیمت آن در دسترس نیست.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله سامیانگ از لنز ۸۵mm F1.4 FE برای دوربین‌های فول‌فریم سونی رونمایی کرد برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️