عکاسی با نور طبیعی و در فضای باز ( ویدیو آموزش عکاسی )

مقدمه : در این راهنمای آموزشی کوتاه از سری آموزش‌های ویدیویی عکاسی دیدنگار که توسط آموزشگاه عکاسی و مجله دیدنگار تهیه می‌شود، این بار به موضوع عکاسی با نور طبیعی و در فضای باز پرداخته‌ایم. ویدیوهای آموزشی این بخش از گروه مقدماتی تا پیشرفته متغیر بوده و این ویدیو آموزش نورپردازی در بخش مقدماتی قرار دارد.

تلاش داشته‌ایم با انتخاب فیلم‌های مدون آموزش عکاسی و نورپردازی، بتوانیم راهنماهای تصویری تجربی و کاربردی خدمت شما همراهان دیدنگار ارائه دهیم. این مجموعه از بهترین منابع گردآوری شده و تا حد بضاعت ترجمه‌ای روان و گویا دارد.

آنچه در این ویدیو مشاهده خواهید کرد

این ویدیو آموزشی از گروه آموزشی تونی و چلسی و از مجموعه‌ی نورپردازی مقدماتی در فضای باز است. این گروه آموزشی با بیانی ساده اما کاملا حرفه‌ای و آموزنده، توانسته‌اند چیزی نزدیک به یک و نیم میلیون نفر دنبال کننده داشته باشند.

شما به عنوان یک عکاس، همواره با شرایطی مواجه می‌شوید که نیازمند تبحر در عکاسی با نور طبیعی هستید. این موضوع در مورد غالب سبک‌های عکاسی و به‌ویژه پرتره صدق می‌کند. فارغ از آن که یک عکاس مبتدی یا حرفه‌ای باشید و یا این که آتلیه‌ای کامل از تجهیزات عکاسی دارید و یا در نقطه‌ی مقابل، تنها خودتان و دوربین عکاسی‌ تان هستید؛ شما باید با تاثیر نورهای طبیعی در فضای باز آشنا باشید.

در این فیلم آموزشی، تونی تنها از یک دوربین با فلاش پاپ آپ استفاده می‌کند و تنها منبع نور او خورشید است. در این چیدمان مرسوم و بسیار اقتصادی، او در رابطه با تاثیر جهت نور تابیده شده بر روی سوژه صحبت می‌کند و شما درخواهید یافت که تنها با چند جا به جایی ساده می‌توان تصاویری به‌مراتب حرفه‌ای‌تر و با نورپردازی بهتر به ثبت رساند.

در این فیلم آموزش عکاسی شما به‌صورت تجربی با محل قرارگیری سوژه و ماهیت نور به‌ویژه در مورد عکاسی با نور طبیعی آشنا می‌شوید. همچنین روش‌های شکل گیری سایه و همین‌طور نور پرکننده بر روی صورت سوژه به کمک دیفیوزرهای طبیعی را نیز فراخواهید گرفت.

لیست تجهیزات و تکنیک‌های معرفی شده در ویدیو آموزش عکاسی با نور طبیعی

  • تاثیر فلاش در ایجاد افکت ( بازتاب منبع نور در چشم سوژه )
  • تاثیر جهت تابش نور طبیعی بر صورت سوژه و یا جای گیری آن در پشت سوژه‌ی عکس پرتره
  • تفاوت عکاسی در فضای باز و سایه
  • استفاده از دیفیوزرهای طبیعی به عنوان نور پرکننده