ساخت لرزشگیر دوربین در خانه

در این مقاله نحوه ساخت استابلایزر دوربین را به شما آموزش می‌دهیم. لرزشگیری که امکان کارکردن با هر دوربینی را دارد و می‌تواند به عکس‌ها و ویدئوهای شما، ثباتی با کمترین هزینه‌ی ممکن بدهد. ما در این مقاله به شما آموزش ساخت استابلایزر دوربین را در پنج گام ساده و با وسائل ابتدایی می‌دهیم. ابزاری که قطعا می‌توانند از لرزه‌های دوربین شما بکاهند. با این لرزشگیر، من توانستم در حالیکه دوربین دستم بود، تا 3 استاپ عکس‌ها را با ثبات بیشتری ثبت کنم. در کنار قیمت کم، از دیگر ویژگی‌های این لرزشگیر دوربین می‌توان به حمل و نقل آسان آن حتی در جیب اشاره کرد. چیزی که برعکس سه پایه‌های معمول، دیگر دغدغه‌ای برای بهمراه داشتنش نخواهید داشت.

ساخت استابلایزر دوربین در پنج گام

گام اول: لیست قطعات مورد نیاز برای ساخت لرزشگیر دوربین

آموزش ساخت لرزشگیر دوربین

برای انجام این کار، شما به این تجهیزات نیازمندید:

یک پیچ با کلگی به قطر تقریبا شش میلی‌متر و دارای رِزوه درشت ( حواستان باشد پیچی که تهیه می‌کنید می‌بایست به محل نصب سه پایه دوربینتان بخورد ). تا جای ممکن سعی کنید بخش رزوه‌های پیچ، کوتاه باشد. شما همچنین می‌توانید از یک پیچ چشمی با همین نوع رزوه نیز استفاده کنید. یک ریسمان با طول کمی بیشتر از قَدتان. توجه داشته باشید ریسمانی که انتخاب می‌کنید از نوعی باشد که خیلی کِش نیاید و طول تقریبا ثابتی داشته باشد. یک واشر بزرگ یا یک جسمی شبیه به آن با وزنی کم. اگر به گام‌هایی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد نگاهی بیاندازید، براحتی نوعی که کاربردی باشد را خواهید یافت. تنها کافیست شما بتوانید ریسمان را به دور آن بپیچید.

.
ترفند های دیگر: ترفند عکاسی بوکه خانگی
.

گام دوم: برای ساخت لرزشگیر دوربین ، ریسمان را به انتهای پیچ ببندید.

مطابق تصویر بالا، یک سر ریسمان را به بدنه پیچ ببندید. شما می‌توانید این گره را همچون تصویر بالا و یا بهترین نوع گره‌ای که می‌توانید بزنید.

گام سوم: حالا واشر را با ریسمان ببندید.

حالا سر دیگر ریسمان را به واشر گره بزنید.

گام چهارم: اتصال لرزشگیر به دوربین

حالا تنها کافیست استابلایزر دوربین را بوسیله‌ی پیچ به بخش نگاه دارنده‌ی سه پایه در زیر دوربین متصل کنید.

گام پنجم : گام بردارید و دوربین را به سمت بالا بکشید.

ساخت استابلایزر دوربین

واشر را روی زمین انداخته و پایتان را روی آن بگذارید. حالا دوربین را تا حدی که ریسمان صافِ صاف قرار بگیرد، به بالا بیاورید. یک نکته جالب دیگر راجع به این ترفند ساخت استابلایزر دوربین ، این است که شما بوسیله آن براحتی می‌توانید زاویه دوربینتان را به سمت عقب و جلو خم کنید ( جهت پنینگ ). با استفاده از این لرزشگیر دوربین، شما بصورت کامل از لرزش‌های عمودی دوربین جلوگیری کرده و در عین حال لرزش‌های افقی آنرا نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهید. زمانیکه با شاتر سرعت بالا عکاسی کنید، کاملا متوجه یک بهبود فوق‌العاده در کیفیت عکس نهاییتان خواهید بود. این موضوع همچنین می‌تواند تا حد زیادی از لرزش‌های تصویر ویدئویی شما نیز بکاهد. بصورت منطقی با استفاده از این آموزش ساخت استابلایزر دوربین ، سه پایه شما بصورت کامل، بی‌استفاده نخواهد بود. درست است که با ساخت لرزشگیر دوربین توسط این ترفند در عکاسی‌هایی که نیاز به نوردهی زیاد دارند، تا میزان قابل قبولی بهبود را احساس می‌‌کنید؛ اما برای این نوع عکاسی‌ها بهتر است از سه پایه‌تان استفاده کنید. همچنین اگر قصد دارید از لنزهای سنگین و بزرگ برای مدت زمانی طولانی در هنگامی که دوربین در دستتان است استفاده کنید، کمی کار مشکل می‌شود. در واقع این لرزشگیر دوربین برای موارد متعددی که شما تنها از دوربینتان استفاده می‌کنید و یا حوصله حمل سه پایه را برای عکاسی‌هایی که با سرعت شاتر بالا انجام می‌دهید، ندارید؛ فوق‌العاده خواهد بود. با این آموزش ساخت لرزشگیر دوربین ، شما می‌توانید براحتی یک استابلایزر را در کیف دوربینتان جای دهید. این لرزشگیر را با سه پایه دوربینتان مقایسه کنید و هر وقت که نیازش را احساس کردید، از آن استفاده نمایید.

? مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ? 

با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید.

مقاله آموزش ترفند ساخت استابلایزر دوربین با کمتر از 10 هزار تومان برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

دسته بندی ها: