معرفی گریپ GP-VPT2BT : لرزشگیر وایرلس سونی برای دوربین‌های بدون آینه

سونی به تازگی از گریپ وایرلس جدید خود یعنی GP-VPT2BT رونمایی کرده که مخصوص دوربین‌های بدون آینه و ویدئوبلاگرهاست. در این مقاله نگاه نزدیکی به آن خواهیم داشت.

سونی با محصول جدیدی که ساخته است دوست دارد کاربران خود را به یک منتشر کننده معروف ویدئو در پلتفرم‌های اجتماعی تبدیل کند. این گریپ که مخصوص ولاگرها و افراد همیشه در مسافرت ساخته شده، با بیشتر دوربین های بدون آینه سونی سازگار بوده و تغییر حالت بین عکسبرداری و فیلمبرداری را آسان می کند.

گریپ ( دسته لرزشگیر ) GP-VPT2BT به کاربر امکان کنترل دوربین را داده و دکمه هایی مثل ضبط، شاتر، زوم، تنظیم عمود گردی، قفل و همچنین یک دکمه قابل برنامه ریزی در آن تعبیه شده‌اند. علاوه بر این به کمک دکمه Flip می‌توان بدون جدا کردن دوربین از روی دسته، به حالت سلفی وارد شد.

با من همراه باشید تا در این مقاله نگاه نزدیکی به گریپ GP-VPT2BT ، لرزشگیر وایرلس جدید سونی برای دوربین‌های بدون آینه داشته باشیم …

ارتباط بی سیم از طریق بلوتوث

اگر یک دوربین داشته باشید که از فناوری بلوتوث پشتیبانی کند، کنترل از راه دور برای عکس گرفتن و فیلم برداری می‌تواند در هنگام نگه داشتن گریپ به طور عادی، بدون نیاز به لمس دوربین، کار کند. هر عملکردی که به دکمه C1 دوربین اختصاص داده شود را می‌توان از طریق فشار دادن آن از راه دور کنترل کرد.

عدم نیاز به کابل

ارتباط بی سیم بلوتوث به این معنی است که هیچ کابل اتصالی نیاز نیست تا ارتباط بین گریپ و دوربین برقرار شود. به سادگی قاب بندی کرده و بدون نیاز به کابل عکاسی و فیلم برداری کنید.

مقاوم در برابر گرد و غبار و رطوبت

علاوه بر یک طراحی کلی که باعث می‌شود در برابر گرد و غبار و رطوبت مقاوم باشد، عدم نیاز اتصال کابل به این معناست که دیگر هیچ درگاه ورودی در گریپ GP-VPT2BT سونی وجود نخواهد داشت و به همین دلیل گرد و غبار و رطوبت نمی‌تواند به سادگی وارد آن شود.

تغییر جهت بسیار ساده

شما می‌توانید به سادگی حالت گریپ را به سلفی تغییر دهید، چه زمانی که مشغول عکاسی هستید و چه در حین فیلم برداری. در کنار قابلیت تنظیم زاویه‌ی بسیار آسان گریپ، موقعیت‌های قفل در زاویه 90 درجه نیز امکان تصویر برداری در جهت عمودی را با پایداری مطلوب فراهم می‌آورد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
بهترین گجت‌های نمایشگاه CES 2020 : قدم به قدم با فناوری روز دنیا !

قابلیت استفاده آسان

این گریپ با دقت طراحی شده است تا از پایداری و راحتی مطلوبی برخوردار باشد، خواه به یک دوربین DSLR وصل شود، یا یک دوربین بدون آینه. دکمه‌های کنترل از راه دور در هنگام نگه داشتن آن روی دست، برای عملکرد بهتر بهینه شده و در جای بسیار مناسبی قرار گرفته‌اند.

عملکرد سریع تغییر زاویه

عملکرد سریع تغییر زاویه باعث می‌شود زاویه دوربین برای اکثر شرایط عکاسی از سوژه‌های مختلف کاملا ایده آل باشد. چه عکس گرفتن به صورت سلفی باشد و چه از یک سوژه مشخص. عملکرد سریع تغییر زاویه به شما امکان می‌دهد بدون مشکل عکاسی کنید.

استفاده به عنوان یک سه پایه

پایه‌های تعبیه شده در آن را باز کرده و آن را به یک سه پایه دستی، کوچک و پایدار تبدیل کنید تا هر دو دستتان برای اجرا جلوی دوربین آزاد باشد.

مشخصات کلی

ابعاد گریپ 49.5 در 173.0 در 42.0 میلی متر
ابعاد سه پایه 146.5 در 133.5 در 163.0 میلی متر
وزن 215 گرم
حداکثر وزن قابل تحمل 1.5 کیلوگرم
تغییر زاویه گریپ بالا 80 درجه، پایین 90 درجه
تغییر زاویه سه پایه بالا 40 درجه، پایین 90 درجه