امروزه برای افرادی که قصد راه‌اندازی یک استودیوی مجهز عکاسی را دارند یک رادیو فلاش حرفه‌ای و کارآمد را معرفی خواهیم کرد. رادیو فلاش گودوکس X1 محصول این شرکت خوشنام چینی است که در چند سال اخیر توانسته با تولید محصولات مرغوب و با کیفیت برای خود جایی در بازار جهانی باز کند. تریگر  X1C برای دوربین های کانن و X1N برای دوربین های نیکون و X1S  برای دوربین های سونی مورد استفاده قرار می گیرد .

این رادیو فلاش برای عکاسان حرفه‌ای که قصد عکاسی در سرعت‌های متفاوت و متنوع شاتر را دارند امکان ویژه‌ای محسوب می‌شود. تریگر گودوکس X1 قادر است تا با سرعت شاتر 8000/1 ثانیه سینک شود و این بدان معنی است که زمان پرتاب نور از کیت فلاش با زمان باز و بسته شدن شاتر هماهنگ می‌شود.

این امکان هماهنگی شاتر و فلاش در سرعت بالای شاتر روی تریگرهای عادی وجود ندارد و شما با استفاده از تریگرهای عادی تنها می‌توانید با سرعت شاتری مابین 200-125 به عکاسی بپردازید و اگر سرعت شاتر را بالاتر ببرید قسمتی از عکستان سیاه خواهد شد.

اما در طرف دیگر رادیو تریگر گودوکسC قادر به پشتیبانی 5 گروه فلاش در 32 کانال مجزاست. به این ترتیب با خرید رادیو تریگر X1 شما می‌توانید تعداد زیادی فلاش را با هم ست کنید. این وضعیت شاید در استودیو چندان کاربردی نداشته باشد اما در عکاسی حرفه‌ای و عکاسی‌های تبلیغاتی و صنعتی که با سوژه‌های بزرگ و حجیم سر و کار داریم بسیار ضروری و مفید خواهد بود.

در کنار این امکان پشتیبانی از تعداد زیادی فلاش، یک امکان مکمل دیگر نیز وجود دارد که کار را در شرایط حرفه‌ای بسیار راحت می‌کند. تریگر گودوکس X1 C قادر به پوشش‌دهی رادیویی تا فاصله 100 متری است! یعنی شما می‌توانید فلاش‌هایتان را در فاصله 100 متری از دوربین خود قرار داده و اقدام به ثبت عکس کنید. این قابلیت در عکاسی صنعتی و عکاسی در فضاهای بزرگ یک امکان ایده‌آل و کاربردی است. 

در کنار این امکان پشتیبانی از تعداد زیادی فلاش، یک امکان مکمل دیگر نیز وجود دارد که کار را در شرایط حرفه‌ای بسیار راحت می‌کند. تریگر گودوکس X1 قادر به پوشش‌دهی رادیویی تا فاصله 100 متری است! یعنی شما می‌توانید فلاش‌هایتان را در فاصله 100 متری از دوربین خود قرار داده و اقدام به ثبت عکس کنید. این قابلیت در عکاسی صنعتی و عکاسی در فضاهای بزرگ یک امکان ایده‌آل و کاربردی است. 

اما توصیه آخر اینکه اگر قصد عکاسی خلاقانه در استودیو را دارید خرید رادیو فلاش گودوکس X1 برای شما یک ضرورت است. قیمت رادیو تریگر X1 چندان گران نیست و با صرف هزینه تقریبا کمی می‌توانید آن را خریداری کنید و در عوض قادر خواهید بود با سرعت‌های بالای شاتر عکاسی کنید و از خلاقیت خود بهره ببرید. 

 

دسته بندی ها: