بازار دوربین‌های بدون آینه‌ی فول فریم در ژاپن در دست کیست؟

تسلط شرکت سونی بر بازار دوربین‌های بدون آینه‌ فول فریم در ژاپن

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

شاید شرکت‌های کانن و نیکون اولین دوربین‌های بدون آینه‌ فول فریم را تولید کرده باشند؛ اما این شرکت سونی است که در بازار خرید و فروش ژاپن، به سمت افق می‌تازد.

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، حتی مجموع فروش شرکت‌های کانن و نیکون و برخی دیگر از شرکت‌ها نیز، به فروش شرکت سونی نمی‌رسد.

دوربین سونی A7 R III

در حال حاضر، شرکت سونی 43 درصد از بازار دوربین‌ های فول فریم بدون آینه در ژاپن را با دوربین سونی a7 III در اختیار دارد؛ در حالیکه نیکون Z6 تنها 9 درصد، کانن EOS R تنها 14 درصد و کانن EOS RP هم 12 درصد از این بازار را در اختیار دارند.

با توجه به اظهارات سایت Peta Pixel، مجموع سهم تمامی این سه دوربین از بازار ژاپن، تقریباً 35 درصد است که بسیار کمتر از سهم 43 درصدی دوربین پیشرو سونی می‌باشد.

زمان مشخص می‌کند که آیا تسلط کامل شرکت سونی با گذشت زمان کاسته می‌شود یا خیر؛ اما همانطور که می‌دانید شرکت سونی، بابت این آمار، بایستی بسیار خوشحال باشد.

در واقع، دوربین سونی a7 II نیز، در حال حاضر پنجمین دوربین بدون آینه‌ی پرفروش در ژاپن است؛ و این موضوع بدین معناست که شرکت سونی نسل قبلی دوربین خود را در رقابت جا گذاشته و نسل قبلی دوربین شرکت سونی، حتی به گرد پای نسل کنونی آن نمی‌رسد.

تحلیلگران معتقدند که شرکت‌های نیکون و کانن، در نهایت بر تسلط شرکت سونی در ژاپن خاتمه می‌دهند؛ اما ممکن است این رویه، آهسته تر از حد انتظار مردم باشد.

دوربین‌های شرکت‌های نیکون و کانن، نظرات جنجال برانگیزی را در زمان انتشارشان به بازار دریافت کردند، اما مانند تمامی دوربین‌های تازه عرضه شده به بازار، بنظر می‌رسد که از فقدان ساختار اکوسیستمی رنج می‌برند – مزیتی که شرکت سونی توانست با بهره‌مندی از آن، بازار را به دست بگیرد.

با توجه به سیستم RF لنزهای کانن، که در حال توسعه دادن شش لنز جدید و اضافه نمودن آن به چهار لنز قبلی می‌باشد؛ می‌توان گفت، مطمئناً این شرایط تغییر خواهد کرد.

البته شرکت سونی برای مدت زیادی است که این کار را انجام می‌دهد؛ بنابراین جایگاه تثبیت شده‌ی آن در بخش دوربین‌های بدون آینه‌ی فول فریم، جای تعجبی ندارد.

باید منتظر باشیم تا ببینیم که آیا این شرایط همینگونه خواهد ماند یا خیر؟

آیا تاکنون از دوربین‌های کانن EOS R و EOS RP استفاده کرده‌اید؟ از دوربین جدید نیکون Z6 چطور؟ آیا در نظر دارید که در آینده از آن‌ها استفاده کنید؟ درباره‌ی محصولات شرکت سونی چطور؟

و در انتها، باعث خشنودی ماست که تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

آخرین مطالب ما را هم بخوانید
آخرین گزارشات CIPA نشان می‌دهد فروش دوربین نسبت به سال پیش 50 درصد کاهش یافته است
سونی ‌به‌روزرسانی نسخه 2.00 فریمور را برای سونی A9 II منتشر کرد
کانن آپدیت فریمور نسخه 1.1.0 را برای 1D X Mark III با قابلیت فیلم برداری با نرخ 23.98p عرضه کرد