DJI شایعات مربوط به لغو پروژه ساخت فانتوم ۵ را رد کرد

اخیرا شایعاتی مبنی بر لغو پروژه ساخت فانتوم ۵ پخش شده که در این خبر به بررسی آن خواهیم پرداخت و صحت آن را بررسی خواهیم کرد.

کمپانی DJI اولین محصول خود را با نام فانتوم ۱ ، که در آن زمان Phantom نامیده می‌شد ، در ژانویه ۲۰۱۳ به بازار عرضه کرد. طراحی نمادین و بی نقص آن تقلید کننده‌های زیادی را ایجاد کرده است ، اما DJI قادر به تکرار نوآوری و رقابت با رقبای خود بوده و فعالیت آن بیش از سری Phantom است. در حال حاضر ، با استناد به مدارک Drone Market Sector به گزارش Skylogic Research.، سهم DJI از بازار درون‌ها حدود ۷۴٪ است.

به استثنای فانتوم ۴ RTK که به طور دقیق حرفه ای‌ها را هدف قرار داده است ، تمام مدل های DJI فانتوم ۴ ماه‌هاست که فروش کمی را تجربه کرده‌اند. در حال حاضر به نظر می‌رسد که بهترین حرکت برای DJI عرضه نسل پنجم فانتوم باشد. اما در چند وقت گذشته شایعاتی پراکنده شده است مبنی بر اینکه این کمپانی سازنده هواپیماهای بدون سرنشین به جهتی دیگر هدایت شده و قرار است خط تولید فانتوم را برای بهبود شرایط شرکت متوقف کند.

فانتوم 5

ابتدا DroneDJ این شایعات را با پیگیری بیانیه‌ای که در پادکست اخیر توسط DJI منتشر شده بود گزارش کرد. Durscher گفت: “بله، خط تولید فانتوم به استثنای Phantom 4 Pro RTK به پایان رسیده است.” DroneDJ نیز شایعاتی را از منابع نزدیک به DJI اعلام کرد که مجددا محصول Phantom 5 به یک پروژه دیگر واگذار شد.

اما DJI تمامی این شایعات را رد می‌کند. آدام لیسبرگ ، مدیر ارتباطات DJI ، در گفتگو با مجله The Verge این شایعات را تکذیب کرده است.

اما این کمپانی در مورد کمیاب شدن نسخه‌های دیگر فانتوم ۴ Pro ، بیانیه رسمی خود را منتشر کرد: ” به دلیل کمبود قطعات از یک تامین کننده ، DJI قادر به تولید پهبادهای بدون سرنشین Phantom 4 Pro V2.0 تا اطلاع ثانوی نیست. ما برای اینکه کاربران ناراحت نشوند تولید محصول Mavic DJI را به عنوان یک راه حل جایگزین برای خدمت به نیازهای آنها افزایش دادیم. “


همانطور که The Verge اشاره می‌کند این توضیح آن‌ها برای پنج ماه گذشته بوده و کمی مشکوک است. در حالی که لیسبرگ در پاییز گذشته به DroneDJ گفته بود ما هرگز نگفته ایم که در وهله اول تولید فانتوم ۵ را در نظر گرفتیم و بنابراین هیچ چیزی برای لغو کردن وجود ندارد ، اما به نظر می‌رسد داستان چیز دیگری باشد. لیسبرگ همچنین در مصاحبه با DroneDJ بیان کرد که عکس‌های منتشر شده یک نمونه طراحی برای یک مشتری را نشان می‌دهند. او اشاره می‌کند که نمونه‌ای به این بزرگی تنها برای افراد بسیار ثروتمند امکان پذیر خواهد بود.

فانتوم 5

در ادامه به شایعاتی که پیرامون سری فانتوم ۵ گفته شده اشاره خواهیم کرد. مثلا عرضه یک مدل با لنز زوم و با شروع قیمت از حدود ۱۷۰۰ دلار آمریکا ، و عرضه مدل دیگری با مجموعه‌ای از لنزهای پرایم قابل تعویض شامل فواصل کانونی ثابت ۱۵ ، ۲۴ ، ۳۵ و ۵۰ میلی‌متری.

تا به امروز ، Mavic 2 Pro تنها مدلیست که از اکثریت سهام DJI در شرکت دوربین Hasselblad استفاده می‌کند. سری Mavic ، یکی از بهترین پهبادها در خط تولید این شرکت تا به امروز بوده است. این باعث می‌شود تا علاقمندان به عکاسی با پهباد به این باور برسند که یک مدل دقیق‌تر، آینده عملیات‌های هواپیماهای بدون سرنشین برای مصرف کنندگان و افراد حرفه‌ای خواهد بود.

Mavic مدت کوتاهی پس از doomed Karma گوپرو معرفی شد که تولید پهبادهای بدون سرنشین خود را کاهش داده است. با توجه به بی رقیب بودن فانتوم ۵ ، ممکن است DJI مجبور نباشد آن را عرضه کند ، مخصوصا زمانی که مدل‌های ارزشمند خود از پهبادهای سری Inspire را عرضه می‌‎کند که عمدتا توسط فیلمسازان ، حرفه ای‌های عکاسی هوایی و برای سرگرمی افراد ثروتمند استفاده می‌شود و قابلیت تعویض لنز را نیز ارائه می‌دهد.

برای اطلاع از بروزترین قیمت‌ها و خرید پهبادهای بدون سرنشین DJI می‌توانید فروشگاه وبسایت دیدنگار را دنبال کرده و با اطمینان به اصل بودن کالا و تضمین قیمت آن خرید کنید.