امروزه اپلیکیشن اینستاگرام جزو پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌آید که بسیاری از افراد به کسب درآمد از آن می‌پردازند. شاید تصور کنید که این برنامه نیز مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی بوده و تنها اشتراک‌گذاری عکس‌ها، فیلم‌ها و متون مختلف در آن برای گسترش پیج کافی است. حال آن‌ که آن‌چه پیش از اشتراک‌گذاری محتواهای مختلف باید مد نظر قرار گیرد، رعایت الگوریتم‌های اینستاگرام و توجه به کیفیت تصاویر، فیلم‌ها و نوشته‌های آپلود شده است. ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام این روزها کم نیست و برای اینکه کاربری بتواند پیج اینستاگرام خود را ارتقا داده و به کسب درآمد از آن بپردازد، باید نسبت به تولید محتوای مناسب حساسیت نشان داده و به هیچ عنوان کیفیت مطالب اشتراکی را فدای کمیت آن‌ها نکند.

در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از تجهیزات و نرم افزارهایی که برای ثبت تصاویر و فیلم‌ها و ادیت آن‌ها می‌تواند به کاربران اینستاگرام کمک کند را معرفی کنیم. پس اگر قصد دارید به کسب درآمد از اینستاگرام پرداخته و تمایل دارید که در مدت کوتاهی پیج اینستاگرام خود را ارتقا دهید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

برای اینکه محتواهای تولید شده برای اینستاگرام از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، بهتر است کاربران در هنگام ثبت تصاویر و ضبط ویدیوهای مختلف از برخی تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری مناسبی استفاده کنند. استفاده از تجهیزات عکاسی به ویژه برای آن دسته از کاربرانی اهمیت دارد که قصد دارند در زمینه بلاگری در اینستاگرام فعالیت داشته باشند. از جمله تجهیزات مورد نیاز برای تولید محتوای باکیفیت برای اینستاگرام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دوربین یا گوشی موبایل با‌کیفیت

توجه داشته باشید که گوشی استفاده شده برای ثبت تصاویر و ضبط ویدیوها از دوربین باکیفیتی برخوردار باشد تا تصاویر ثبت شده قابلیت اشتراک‌گذاری در اینستاگرام را داشته باشند. البته در صورتی که کاربری دوربین دیجیتال باکیفیت داشته باشد می‌تواند در ثبت و ضبط تصاویر باکیفیت موفق‌تر عمل کند. با این حال تهیه دوربین عکاسی به ویژه در ابتدای شروع فعالیت الزامی نیست.

منبع نور مناسب

همانطور که می‌دانید ثبت تصاویر بدون منبع نور مناسب امکان‌پذیر نیست. بهترین و مناسب‌ترین منبع نوری که برای ثبت تصاویر و یا ضبط ویدیو‌های مختلف می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، رینگ لایت‌ها می‌باشند. کاربران می‌توانند از رینگ لایت‌های بزرگ برای تولید محتوا استفاده کرده و یا به سراغ رینگ لایت‌های کوچک قابل نصب روی گوشی موبایل بروند که قابلیت حمل داشته و در هر جایی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

میکروفون

در صورتی که کاربری در نظر داشته باشد به تولید محتوای ویدیویی بپردازد، علاوه بر کیفیت تصویر، کیفیت صدا نیز حائز اهمیت خواهد بود. بر این اساس بهتر است به فکر تهیه یک میکروفون باکیفیت باشد. میکروفون‌هایی که بسیاری از بلاگرها و اینفلوئنسرهای اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌دهند، میکروفون‌های یقه‌ای بی‌سیم بوده که قابلیت استفاده در هر شرایطی را دارند.

با گسترش فعالیت خود در اینستاگرام و رونق پیج خود می‌توانید به فکر تهیه تجهیزات دیگری برای تولید محتوا نیز باشید. اما در ابتدای کار همین موارد ذکر شده کفایت می‌کند. بد نیست بدانید ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام تنوع بالایی دارند؛ اما ما در فروشگاه دیدنگار یک محصول کارآمد برای شما در نظر گرفتیم.

کیت بلاگری اسمال ریگ SmallRig 3406B

کیت بلاگری اسمال ریگ SmallRig 3384B

تا اینجا با ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام آن هم از نوع تجهیزات کاربردی آشنا شدیم. بهتر است نگاهی به بهترین برنامه‌ها هم در این زمینه داشته باشیم. پس اگر شما هم تجهیزات کافی را در اختیار دارید، اما در جستجوی بهترین برنامه‌ها هستید، ادامه این مقاله برای شماست.

دیلیت اکانت اینستاگرام

نرم‌ افزارهای مورد نیاز برای تولید محتوا اینستاگرام

کاربران باید توجه داشته باشند که علاوه بر کیفیت تصاویر و ویدیوهای ضبط شده، خلاقیت در ساخت آن‌ها نیز بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند تاثیر شگفتی بر رونق پیج اینستاگرام آن‌ها داشته باشد. از این رو باید پس از ثبت تصاویر و ویدیوها به سراغ ادیت آن‌ها رفته و در زمینه خلاقیت و نوآوری در محتواهای تولید شده نیز از هیچ تلاشی فروگذار نشود. از جمله نرم افزارهایی که برای ادیت عکس‌ها و یا ساخت ویدیوهای جذاب می‌تواند به کاربران کمک کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

نرم افزارهای تولید محتوای تصویری | ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

از جمله نرم افزارهایی که در ادیت تصاویر و ساخت عکس‌های خلاقانه می‌تواند به کاربران کمک کند می‌توان اپلیکیشن‌های زیر را نام برد.

اپلیکیشن PicsArt

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

اپلیکیشن پیکس‌ آرت برنامه‌ای برای ویرایش تصاویر روی گوشی است. با استفاده از این نرم افزار کاربر می‌تواند به صورت حرفه‌ای نور تصاویر را تنظیم کرده، اشیای ناخواسته موجود در تصاویر را حذف کرده و به ساخت کلاژهای تصویری نیز بپردازد.

اپلیکیشن Canva

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

یکی از پر طرفدارترین نرم افزارهایی که برای ادیت عکس و ساخت تصاویر خلاقانه به کمک کاربران اینستاگرام می‌آید، اپلیکیشن Canva است. با استفاده از این اپلیکیشن کاربران می‌توانند انواع طرح‌های گرافیکی و پوسترهای تبلیغاتی را پیاده کرده و از فیلتر‌های متنوعی بر روی تصاویر استفاده کنند. این نرم افزار امکان ساخت کلاژ، ساخت آلبوم‌های عکاسی، قالب‌های پیش فرض برای ساخت تصاویر، امکان طراحی بنرهای استوری و پست اینستاگرام، امکان طراحی هایلایت‌های اینستاگرام، طراحی لوگو و کارت ویزیت، امکان اضافه کردن متن به تصاویر و… را فراهم می‌کند.

اپلیکیشن Adobe Spark

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

به عنوان ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام یکی دیگر از نرم افزارهایی که برای تولید محتوای تصویری می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، نرم افزار Adobe Spark است. مزیت این نرم افزار در آن بوده که علاوه بر تولید محتوای تصویری، برای ویرایش و تولید محتوای ویدیویی نیز قابل استفاده می‌باشد. امکاناتی که این اپلیکیشن در اختیار کاربر قرار می‌دهد، شامل اضافه کردن متن به تصاویر، رنگ‌آمیزی خودکار تصاویر، فراهم کردن افکت و فیلتر‌های متنوع، امکان ساخت پوستر و کارت پستال، قابلیت ترکیب تصاویر و بهبود کیفیت تصاویر می‌شود.

اپلیکیشن Snapseed

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

از دیگر اپلیکیشن‌هایی که برای ویرایش تصاویر می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، نرم افزار Snapseed است. این اپلیکیشن از تصاویری با فرمت JPEG و RAW پشتیبانی کرده و 20 ابزار مختلف را برای ویرایش تصاویر در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از جمله قابلیت‌های این نرم افزار می‌توان به حذف اشیا اضافه موجود در تصویر، تنظیم نور و تنظیم کیفیت عکس‌ها اشاره کرد.

اپلیکیشن Layout From Instagram

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

در صورتی که کاربری بخواهد تعدادی عکس را با چینش‌های مختلف در کنار یک‌دیگر قرار دهد و یا به تصاویر خود Layout اضافه کند، می‌تواند این نرم ‌افزار را به کار ببرد. از طرفی کاربر می‌تواند با استفاده از این نرم افزار بر روی تصاویر و قالب‌های مد نظر خود فیلتر اضافه کرده و به تغییر رنگ آن‌ها نیز بپردازد. تصاویر پس زمینه‌ای نیز برای تولید محتوا در این نرم ‌افزار قرار داده شده است.

اپلیکیشن VSCO

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

یکی از پرکاربردترین نرم افزارهایی که بیش از 40 میلیون کاربر را به خود اختصاص داده است، نرم افزار VSCO بوده که برای تولید محتوای تصویری و ویدیویی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این نرم افزار فیلترهای متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که برخی از آن‌ها رایگان و برخی از آن‌ها حالت پریمیوم دارد. از جمله امکاناتی که این اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می‌دهد می‌توان به اصلاح کیفیت عکس‌ها، تنظیمات مربوط به نور، امکان برش تصاویر و تنظیمات مربوط به فیلم‌ها اشاره کرد.

نرم افزارهای تولید محتوای ویدیویی | ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

نرم افزارها و اپلیکیشن‌های مختلفی هستند که در ساخت ویدیوهای خلاقانه و باکیفیت می‌تواند به کاربران اینستاگرام کمک کند. در ادامه برخی از این نرم افزارها را معرفی می‌کنیم.

اپلیکیشن Imovie

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

Imovie نرم افزاری با رابط کاربری آسان بوده که از طریق آن می‌توان کلیپ‌های کوتاهی را تولید کرد. همچنین با استفاده از این نرم افزار می‌توان به ساخت تیزرهای تبلیغاتی نیز پرداخت.

اپلیکیشن Inshot

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

اپلیکیشن Inshot یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین ابزارهای تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام بوده که کاربری بسیار ساده‌ای دارد. این نرم افزار اندرویدی امکانات زیادی را برای ساخت کلیپ‌های خلاقانه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از جمله قابلیت‌های این نرم افزار می‌توان به امکان ساخت اسلایدشو، امکان ساخت استاپ موشن، قابلیت پخش برعکس کلیپ‌ها، قابلیت تغییر سرعت پخش ویدیو، قابلیت تغییر ابعاد ویدیو، امکان ترکیب ویدیوها، قابلیت برش ویدیوها و… اشاره کرد.

اپلیکیشن Video Splitter

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

در صورتی که بخواهید ویدیوهای خود را به صورت صفحه‌ای در اینستاگرام منتشر کنید لازم است تا آن‌ها را به ویدیوهای یک دقیقه‌ای برش دهید. اپلیکیشن Video Splitter برش ویدیوها را بسیار آسان کرده است. برای استفاده از این اپلیکیشن کافیست تا کاربر کلیپ مورد نظر خود را در این اپلیکیشن وارد کرده و نرم افزار به صورت خودکار ویدیو را به دو یا چند بخش هم اندازه تقسیم می‌کند.

اپلیکیشن Mojo Art

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

یکی از بخش‌های اینستاگرام که بازدید آن تاثیر فوق‌العاده‌ای بر رونق پیج اینستاگرامی دارد، استوری است. بنابراین کاربران باید به محتوای منتشر شده در استوری‌های خود توجه ویژه‌ای داشته باشند. از جمله اپلیکیشن‌هایی که در ساخت استوری‌های خلاقانه و باکیفیت به کاربران کمک می‌کند می‌توان به اپلیکیشن Mojo Art اشاره کرد. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان به ساخت استوری‌ها و ریلزهای مختلف پرداخته و محتواهای جذاب و متحرک‌ای را بسازید. از جمله قابلیت‌هایی که این نرم افزار در اختیار کاربران قرار می‌دهد، می‌توان به امکان انتخاب فونت‌های مختلف نوشتاری، امکان دسترسی به قالب‌های مختلف و خروجی بسیار باکیفیت ویدیوها اشاره کرد.

نرم افزار CapCut

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

از جمله نرم افزارهای کاربردی برای تولید محتوای ویدیویی و تصویری برای اینستاگرام می‌توان به نرم افزار CapCut اشاره کرد. با استفاده از این نرم افزار کاربران می‌توانند پس زمینه تصاویر و ویدیوهای خود را حذف کرده و از بک‌گراند دلخواه خود استفاده کنند.

نرم افزارهای تولید محتوای متنی | ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

باید به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر کیفیت پست‌ها، کیفیت متون آپلود شده نیز بسیار حائز اهمیت است. نرم افزارهای زیادی وجود داشته که در تولید متن‌های باکیفیت و در رعایت اصول نگارشی به کاربران کمک می‌کند. در ادامه به برخی از این نرم افزارها اشاره می‌شود.

نرم افزار ویراستیار

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

این نرم افزار به کاربران کمک می‌کند تا نوشته‌های خود را ویرایش کنند. در واقع با استفاده از این نرم افزار کاربران می‌توانند محتواهایی با کمترین میزان خطای نگارشی و غلط املایی نوشته و در پیج اینستاگرامی خود بارگذاری کنند.

ابزار Google Keyword Planner

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

برای اینکه پست‌های بارگذاری شده در پیج‌ها به اکسپلور اینستاگرام وارد شده و بازدید بالایی داشته باشد، توجه به هشتگ‌گذاری‌ها و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع بسیار اهمیت دارد. از این رو کاربران می‌توانند از ابزار Google Keyword Planner استفاده کرده تا در هنگام تولید محتوای متنی واژه‌های کلیدی مرتبط با محتوای خود را پیدا کرده و در متن و هشتگ‌های آپلود شده به کار ببرند.

نرم افزار coschedule

ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

این نرم‌ افزار نیز برای تولید محتوای متنی بسیار کاربردی بوده که به کاربر کمک می‌کند عناوین مرتبط با محتوای خود را پیدا کرده و کلمات مربوط به محتوای مد نظر را که می‌تواند مورد توجه خوانندگان قرار ‌گیرد را در متون خود به کار ببرد.

برنامه جایگزین اینستاگرام

شما از ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده می‌کنید؟

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفداری بوده که کاربران زیادی به کسب درآمد از آن رسیده‌اند. برای اینکه پیج‌های اینستاگرامی گسترش یافته و کاربران بتوانند از پیج خود به کسب درآمد برسند، لازم است تا علاوه بر رعایت الگوریتم‌های اینستاگرام، به تولید محتواهای باکیفیت و خلاقانه بپردازند که سبب جذب مخاطب برای پیج آن‌ها می‌گردد. از جمله تجهیزاتی که برای تولید محتوای باکیفیت به آن نیاز است می‌توان به دوربین باکیفیت که می‌تواند دوربین گوشی باشد، یک منبع نور مناسب مثل رینگ لایت و یک میکروفون در صورت تمایل به ضبط ویدیو اشاره کرد. از طرفی برای ویرایش تصاویر و ویدیوهای ضبط شده و خلاقانه و جذاب کردن محتواها نیز باید از نرم افزارهای مختلف ادیت تصویر و ویدیو استفاده شود. بسیاری از نرم افزارهای ادیت فیلم و عکس قابلیت اجرا بر روی گوشی‌های اندروید و IOS را داشته که سبب سهولت در تولید محتوا می‌شود. البته کاربرانی که تخصص کافی در زمینه نرم افزارهای فتوشاپ، افترافکت، پریمیر و… را نیز دارند می‌توانند از این نرم افزارهای پیشرفته برای تولید محتوای باکیفیت و خلاقانه بهره ببرند.

آیا شما بلاگر هستید یا به شروع فعالیت در فضای اینستاگرام علاقه پیدا کرده‌اید؟ تا به حال از کدام ابزارهای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کرده‌اید؟ به نظرتان ضروری‌ترین تجهیزات و برنامه‌ها برای تولید یک محتوای خوب اینستاگرامی چیست؟ از چالش‌ها، تجربیات و نظرات خود برای ما بنویسید و اگر این مقاله از دیدنگار به پیشرفت کار شما کمک کرد، خوشحال می‌شویم آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

تولید محتوا

دسته بندی ها: