حتما تاکنون به این باور رسیده‌اید که نور جزو ارکان مهم در زندگی روزمره بوده که بدون آن برخی از امور مختل شده و برخی نیز به شکل ایده‌آل صورت نمی‌گیرند. از جمله مواردی که نور از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌توان به سالن‌های آرایشی و میکاپ اشاره کرد. در این محیط‌ها نور مناسب بر کیفیت بیشتر کار تاثیر گذاشته و از طرفی زمانی که با نور مناسب از نتیجه کار عکاسی می‌شود، کیفیت کار برای مشتریان و مخاطبان عکس‌ها نیز مشخص شده و سبب رونق کسب و کار می‌گردد. انتخاب بهترین رینگ لایت برای میکاپ این روزها دغدغه بسیاری از آرایشگران است.

نوری که در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود، باید یک نور ملایم و گسترده باشد و از طرفی از CRI (شاخص نمود رنگ) بالایی برخوردار باشد که رنگ مو یا مواد آرایش یا هر جسم دیگری را نزدیک به رنگ واقعی آن نشان دهد. از این رو بسیاری از آرایشگران رینگ لایت‌ها را به عنوان منبع نور در سالن زیبایی خود به کار می‌گیرند. رینگ لایت‌ها شامل نمونه‌های مختلفی هستند که در این مقاله قصد داریم تعدادی از انواع مناسب آن برای استفاده در سالن‌های زیبایی و میکاپ را معرفی کنیم. البته پیش از آن لازم است با ویژگی‌های یک رینگ لایت مناسب برای میکاپ آشنا شویم. با ما همراه باشید تا بهترین رینگ لایت برای میکاپ را بشناسید.

ویژگی‌های بهترین رینگ لایت برای میکاپ آرایشگاه

همانطور که اشاره کردیم انتخاب رینگ لایت به عنوان منبع نور برای آرایشگران کاملا درست است. چراکه کار کردن با این منابع نوری آسان است و برای عکاسی و فیلمبرداری الزاما به دوربین نیاز ندارید و کارتان با یک موبایل راه خواهد افتاد. حالا نگاهی داشته باشیم به ویژگی‌های بهترین رینگ لایت برای میکاپ در سالن‌های زیبایی.

مجهز به دمای رنگ مناسب و نورپردازی قابل تنظیم

بسیاری از منبع‌های نور مصنوعی از جمله رینگ لایت‌ها از قابلیت تنظیم نور برخوردار بوده و دمای رنگ در آن‌ها قابل کنترل است. منظور از دمای رنگ میزان زردی یا سفیدی نور ساتع شده از منبع می‌باشد. دمای رنگ رینگ لایت‌ها معمولا بین 3200 کلوین تا 5600 کلوین متغیر بوده که هر چه این میزان کمتر باشد، نور ساتع شده سفیدتر و هر چه بیشتر باشد، نور روبه زردی می‌رود. قابلیت تغییر دمای رنگ سبب می‌شود تا میکاپ در هر زمان از روز و هر میزان تابش خورشید به صورت ایده‌آل انجام شده و از طرفی عکس‌های ثبت شده از نتیجه کار نیز در هر زمان از روز در بهترین کیفیت و نور خود باشند.

بهترین رینگ لایت برای میکاپ | مجهز به صفحه نمایش

رینگ لایت‌هایی که مجهز به صفحه نمایش هستند، امکان تنظیم آسان‌تر دمای رنگ و شدت تابش نور را برای کاربر آسان می‌کند. از طرفی زمانی که رینگ لایت مجهز به صفحه نمایش باشد می‌توان آن را با سایر منبع‌های نور هماهنگ کرد.

مجهز به ریموت کنترل

رینگ لایت‌هایی که ریموت کنترل دارند سبب می‌شود تا میکاپ آرتیست از فاصله دور نسبت به رینگ لایت، به تغییر دمای نور یا شدت آن پرداخته و به این ترتیب تغییرات حاصل از کم و زیاد شدن دما و شدت نور را روی سوژه مشاهده کند. ریموت کنترل رینگ لایت‌ها در فضای باز دارای برد 25 متری و در فضای بسته دارای برد 15 متری هستند.

بهترین رینگ لایت برای میکاپ | قابلیت نصب روی موبایل یا دوربین

این ویژگی زمانی اهمیت دارد که از رینگ لایت برای عکاسی یا فیلمبرداری در سالن آرایشی بخواهید استفاده کنید یا اینکه تمایل به ضبط ویدیوهای آموزش میکاپ داشته باشید. این رینگ‌ لایت‌ها در سایزهای مختلفی طراحی شده‌اند که به راحتی روی موبایل یا دوربین نصب می‌گردند. در برخی موارد نیز اندازه بزرگ رینگ لایت باعث می‌شود که امکان نصب گوشی یا دوربین در فضای خالی میانی آن فراهم باشد.

مجهز به سه‌ پایه

رینگ لایت‌هایی که در سالن‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد بهتر است همراه با سه‌ پایه باشد تا کاربر بتواند متناسب با نیاز خود به تغییر زاویه تابش یا ارتفاع تابش مورد نیاز دست یابد. با استفاده از سه‌ پایه، رینگ لایت را می‌توان در مکان‌های دلخواه قرار داد.

بهترین رینگ لایت برای میکاپ | قابلیت نصب آینه روی رینگ لایت

امکان نصب آینه روی رینگ لایت از دیگر ویژگی‌هایی بوده که در رینگ لایت‌های آرایشگاهی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. در واقع با استفاده از آینه روی رینگ لایت می‌توان بازتاب نوری که به سوژه می‌تابد را درون آینه مشاهده کرده و به تمامی جزئیات آن تسلط یافت. البته این ویژگی برای افرادی که تمایل به ضبط ویدیوهای آموزش میکاپ دارند و یا در حین آرایش خود نیازمند نور زیادی هستند نیز مناسب است.

خب تا اینجا با ویژگی‌های بهترین رینگ لایت برای میکاپ آرایشگاه آشنا شدید. اما قطعا اگر در این زمینه شناخت کافی نداشته باشید، دچار سردرگمی خواهید شد. به همین دلیل در نظر گرفیتم چند مورد از بهترین رینگ لایت برای میکاپ در سالن زیبایی را معرفی کنیم تا با خیال راحت خرید خود را نهایی کنید.

رینگ لایت

معرفی بهترین رینگ لایت برای میکاپ آرایشگاه

زمان آن رسیده تا به معرفی برخی از بهترین رینگ‌لایت‌ها برای میکاپ بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید هر یک از رینگ لایت‌های معرفی شده در این لیست با مشاوران ما در ارتباط باشید تا راهنمای شما باشند.

رینگ لایت حرفه ای مدل KY-BK 416 II RINGLIGHT +کیف + سه پایه

این رینگ لایت دارای قطر دهانه 45 سانتی‌متری بوده و از قدرت خروجی 96 وات برخوردار است. این محصول مجهز به قابلیت تغییر دمای نور بین 3200 تا 5500 کلوین بوده و به زاویه نوردهی 90 درجه مجهز شده است. یک صفحه نمایش LCD نیز برای سهولت در اجرای تنظیمات روی آن تعبیه شده است. همراه محصول نیز علاوه بر کیف و سه‌ پایه، آینه و نگهدارنده موبایل نیز ارائه گشته است.

رینگ لایت LCD دار مدل KY-BK416 II

رینگ لایت حرفه ای مدل KY-BK 416 II RINGLIGHT +کیف + سه پایه

رینگ لایت سی یرا Sierra Ring Light 420a

رینگ لایت سی‌ یرا دارای قطر دهانه 40 سانتی‌متری و زاویه نوردهی 180 درجه‌ای است. این رینگ لایت از قدرت 55 وات برخوردار بوده و امکان تغییر دمای رنگ نور آن نیز بین 3000 تا 6500 کلوین وجود دارد. این محصول به راحتی می‌تواند روی سه‌ پایه قرار گرفته و همراه آن ریموت کنترل و نگهدارنده موبایل نیز ارائه شده است. ویژگی منحصر به فرد این محصول، اتصال آن به برق شهری و قابلیت شارژ کردن موبایل از طریق کابل USB همراه محصول است.

رینگ لایت سی یرا Sierra Ring Light 420a

رینگ لایت سی یرا Sierra Ring Light 420a

رینگ لایت Ring Light YQ-320A + همراه با پایه

این رینگ لایت از دهانه‌ای با قطر 30 سانتی‌متر برخوردار بوده و قابلیت نوردهی تا زاویه 120 درجه‌ را دارد. این محصول از امکان تغییر شدت تابش نور برخوردار بوده و قابلیت تغییر دمای رنگ نور آن نیز بین 3000 تا 6500 کلوین وجود دارد. توان خروجی 30 واتی و دارا بودن آداپتور، ریموت کنترل و سه‌ پایه نیز از دیگر ویژگی‌های این محصول به شمار می‌آید.

رینگ لایت و پایه Ring Light YQ-320A

رینگ لایت Ring Light YQ-320A + همراه با پایه

رینگ لایت گودکس Godox LR120

رینگ لایت نام برده از قطر دهانه 35 سانتی‌متری برخوردار بوده و زاویه نوردهی آن 222 درجه است. دمای رنگ در این محصول می‌تواند بین 3000 تا 6000 کلوین در نوسان باشد و شدت نور نیز بین 10 تا 100 درصد قابل تغییر است. این رینگ لایت مجهز به صفحه نمایش LCD بوده و از قابلیت نصب روی سه‌ پایه نیز برخوردار است. حداکثر میزان مصرف برق در این محصول نیز در حدود 10 وات است.

رینگ لایت گودکس Godox LR120

رینگ لایت گودکس Godox LR120

رینگ لایت Ring Light YQ-420a + پایه 805

این رینگ لایت دارای قطر دهانه 40 سانتی‌متری بوده و زاویه نوردهی در آن 180 درجه در نظر گرفته شده است. دمای رنگ این محصول نیز می‌تواند بین 3000 تا 6500 کلوین متغیر باشد. توان خروجی این رینگ لایت 40 وات بوده و همراه آن پایه 805، هات شو، ریموت‌ کنترل و هولدر تلفن همراه نیز ارائه گردیده است. به واسطه اتصال این رینگ لایت به برق شهری، امکان اتصال موبایل از طریق کابل USB و شارژ همزمان موبایل موجود دارد.

رینگ لایت Ring Light YQ-420a + پایه 805

رینگ لایت Ring Light YQ-420a + پایه 805

رینگ لایت فوتومکس Ring Light PD-480 SL

رینگ لایت فوتومکس را می‌توان یکی از بهترین رینگ لایت‌ها برای استفاده در سالن‌های آرایشی برشمرد. این رینگ لایت دارای قطر دهانه 49 سانتی‌متر بوده و 480 لامپ LED در آن استفاده شده است. توان خروجی این محصول 55 وات در نظر گرفته شده و دمای رنگ آن می‌تواند بین 3200 تا 5600 کلوین متغیر باشد. این رینگ لایت از قابلیت تغییر شدت تابش نور نیز برخوردار است. لازم به ذکر است که این رینگ لایت قابلیت نصب بر روی پایه را داشته و همراه آن آداپتور، کیف و هولدر موبایل نیز ارائه شده است.

رینگ لایت فوتومکس Fotomax Ring light PD-480 SL

رینگ-لایت-فوتومکس-Fotomax-Ring-light-PD-480-SL

رینگ لایت مدل RING LIGHT RL-21

این رینگ لایت، یک رینگ لایت 43 سانتی‌متری بوده که از توان خروجی 72 وات و زاویه نوردهی 180 درجه برخوردار است. دمای رنگ این محصول 6000 کلوین بوده و همراه با یک پایه فلات ارائه می‌شود. رینگ لایت پس از نصب بر روی پایه می‌تواند به صورت 360 درجه‌ای تغییر زاویه تابش داشته باشد و ارتفاع آن نیز تا 2 متر قابل تغییر باشد. همراه این محصول علاوه بر سه‌ پایه، ریموت کنترل و سه عدد نگهدارنده موبایل نیز ارائه شده است.

رینگ لایت مدل RING LIGHT RL-21

رینگ-لایت-مدل-RING-LIGHT-RL-21

رینگ لایت فانیمکس Fanimex KY-F530

از دیگر رینگ لایت‌های مناسب برای سالن‌های آرایشی می‌توان به رینگ لایت فانیمکس اشاره کرد که از قطر دهانه 55 سانتی‌متری برخوردار است. دمای رنگ در این رینگ لایت بین 3200 تا 5500 کلوین قابل تغییر بوده و زاویه نوردهی در آن نیز 180 درجه در نظر گرفته شده است. توان خروجی 78 وات و پایه، ریموت کنترل، کابل برق و هولدر موبایل همراه محصول نیز از دیگر ویژگی‌های این رینگ لایت به شمار می‌آیند.

رینگ لایت فانیمکس Fanimex KY-F530

رینگ-لایت-فانیمکس-Fanimex-KY-F530

بهترین رینگ لایت برای تولید محتوا و عکاسی

هنگام خرید بهترین رینگ لایت برای میکاپ به چه مواردی باید توجه شود؟

علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده در این متن که در مورد تمامی رینگ لایت‌های مناسب برای سالن‌های زیبایی باید مد نظر قرار گیرد، در هنگام خرید بهترین رینگ لایت برای میکاپ باید متناسب با کاربری مد نظر به انتخاب رینگ لایت پرداخت. از جمله مواردی که باید به آن توجه شود عبارتند از:

اندازه رینگ لایت:

قطر رینگ‌ لایت‌هایی که برای استفاده در سالن‌های آرایشی مناسب است معمولا بین 45 تا 48 سانتی‌متری می‌باشد. البته برای انواع رینگ لایت رومیزی، رینگ لایت‌های 30 سانتی‌متری نیز مناسب هستند.

قدرت لامپ‌ها:

در سالن‌های زیبایی بهتر است از رینگ لایت‌هایی استفاده شود که لامپ‌های به کار رفته در آن از میزان قدرت 65 تا 95 وات برخوردار باشند تا نوردهی به شکلی مناسب انجام شود. برای رینگ لایت‌های رومیزی آرایشی نیز قدرت 20 تا 30 وات لامپ‌ها کفایت می‌کند.

فضای اشغالی:

نکته دیگری که در هنگام خرید بهترین رینگ لایت برای میکاپ باید به آن توجه شود، میزان فضایی است که اشغال می‌کند. اگر سالن آرایشی کوچکی دارید بهتر است از رینگ لایت‌هایی استفاده کنید که فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. بدیهی است که در این صورت ممکن است نوردهی به میزان دلخواه شما انجام نشود.

بودجه:

در نهایت به بودجه‌ای که می‌خواهید برای خرید رینگ لایت صرف کنید توجه کنید. مسلما رینگ‌ لایت‌های بزرگ‌تر با ویژگی‌های ذکر شده از قیمت بالاتری برخوردار هستند. البته اگر قرار است برای مدت طولانی از رینگ لایت استفاده کنید، بهتر است یک بار هزینه بالایی برای آن پرداخته و یکی از بهترین موارد را انتخاب کنید.

بهترین رینگ لایت برای میکاپ از نگاه شما

از نظر ما رینگ لایتی که قابلیت‌های متنوع داشته باشد و در عین حال کار با آن آسان باشد برای استفاده در سالن زیبایی مناسب است. قدرت نوری رینگ لایت، مجهز بودن به ریموت و سه پایه هم ویژگی‌هایی است که کاربری با این منابع نور دوست‌داشتنی را راحت‌تر می‌کند. ممکن است علاوه بر میکاپ در آرایشگاه خود به انجام خدمات کاشت مژه، تاتو، خدمات ناخن و … بپردازید. در این صورت حتما به یک رینگ لایت کارآمد برای عکاسی و فیلمبرداری از نمونه کار خود نیاز دارید.

به نظر شما بهترین رینگ لایت برای میکاپ در سالن‌های زیبایی چه ویژگی باید داشته باشد؟ آیا تا به حال از رینگ لایت‌های بی کیفیت و تقلبی در بازار استفاده کرده‌اید؟ استفاده از یک منبع نور حرفه‌ای مانند رینگ لایت را در یک آرایشگاه تا چه حد ضروری می‌دانید؟ برای آگاهی بیشتر خوانندگان این متن و ما لطفا نظرات و تجربیات خود را در زمینه استفاده و عدم استفاده از رینگ لایت‌ها بنویسید و اگر این لیست برای شما کمک‌کننده بود، حتما آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

نور بلاگری

دسته بندی ها: