گوگل سرانجام پیکسل 4 را معرفی کرد و بی شک شما هم منتظر هستید تا عملکرد دوربین آن را در واقعیت ارزیابی کرده و ببینید که چقدر خوب است. پیکسل 3 و به طور کلی تمام پیکسل‌های گوگل به دلیل بهره‌مندی از ویژگی‌های فوق‌العاده دوربین مشهور بوده‌اند. پیکسل 3 موفق شد با تنها یک دوربین بسیاری از گوشی‌های هوشمند را شکست دهد، این در حالیست که پیکسل 4 با وجود بهره‌مندی از سه دوربین، تنها می‌‌تواند در لیست 10 گوشی برتر حضور داشته باشد.

گذشته از ارتقا‌های سخت افزاری و لنز زومی که به ماژول دوربین اضافه شده، پیکسل 4 پیشرفت‌های نرم افزاری زیادی را هم بر روی کاغذ تجربه کرده است. اما آیا این بروزرسانی نسبت به نسل قبل توانسته تغییرات قابل توجهی را ایجاد کند ؟ امروز من به همین دلیل اینجا هستم.

در این مقایسه قصد دارم پیکسل 4 گوگل را در مقابل بهترین گوشی‌های هوشمند حال حاضر از نظر دوربین، یعنی آیفون 11، آیفون 11 پرو مکس، هوآوی پی 30 پرو، گلکسی نوت 10 سامسونگ و وان پلاس 7T قرار دهم. من به همراه تمام این گوشی‌ها در خیابان‌های نیویورک قدم زدم و سعی کردم تصاویری را در شرایط یکسان و از سوژه‌های مختلف ثبت کنم.

بیایید بررسی کنیم که چگونه قرار است پیکسل 4 رقبای خود را از میدان به در کند !


درباره این مقایسه

مقایسه دوربین گوشی‌های هوشمند با گوگل پیکسل 4

من می‌دانم رقیب اصلی گوگل پیکسل 4 ( حداقل وقتی صحبت از مصرف کنندگان باشد ) آیفون 11 است. با در نظر گرفتن این موضوع، نمونه‌هایی از پیکسل 4 و آیفون 11 را در این مقایسه در کنار هم قرار دادم تا اختلاف آنها را ببینید. همچنین نمونه‌هایی از گلکسی نوت 10، هوآوی پی 20 پرو، آیفون 11 پرو مکس و وان پلاس 7T را نیز قرار داده‌ام.

همچنین ممکن است تعجب کنید که چرا تصمیم گرفتم از P30 Pro به جای Mate 30 Pro استفاده کنم. دلیل این امر این است که من هنوز هم از P30 Pro استفاده می‌کنم تا به برنامه‌های گوگل و همچنین گوگل پلی دسترسی داشته باشم. این باعث می‌شود پی 30 پرو کاربر پسندتر باشد و بتوان از اختلاف جزئی دوربین آن با میت 30 پرو گذشت.

همچنین من قصد ندارم در مورد عکس‌های واید زیاد صحبت کنم، چرا که سخت افزار دوربین هر گوشی کاملا متفاوت است و مقایسه آنها کمی درست نیست. من واقعا نمی‌توانم قابلیتی را مقایسه کنم که بعضی از دوربین‌ها دارند و بعضی دیگر ندارند. برای مثال آیفون 11 و 11 پرو مکس کاملا نتایج یکسانی دارند، بنابراین اگر در مورد یکی صحبت کنم، در مورد دیگری چیزی نخواهم گفت. در واقع می‌خواهم صرفا به دنبال ویژگی‌های منحصر به فرد هر دوربین باشم.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
شیائومی می میکس آلفا : گوشی هوشمندی از جنس آینده با دوربین 108 مگاپیکسلی !

من برای هر بخش عکس برنده را انتخاب می‌کنم، سپس در پایان بهترین گوشی را معرفی خواهم کرد.

تصاویر به کار رفته در این مقاله تغییر سایز پیدا کرده‌اند تا راحت‌تر بتوانید آنها را مشاهده کنید. نمونه‌هایی با اندازه کامل را می‌توانید در پوشه Google Drive مشاهده کنید.

ترتیب چینش عکس‌ها :

  • گوگل پیکسل 4
  • آیفون 11
  • آیفون 11 پرو مکس
  • هوآوی پی 30 پرو
  • گلکسی نوت 10
  • وان پلاس 7T

روز روشن

امتیاز دادن به تصاویر در روز روشن بسیار دشوار است، زیرا حتی گوشی‌های هوشمند مقرون به صرفه می‌توانند هنگام عکاسی در نور کافی، عکس‌های عالی تولید کنند. تفاوت‌ها شاید صرفا در جزئیات باشد. اما باید در نور کم، رنگ، تعادل رنگ سفید، محدوده داینامیکی، جزئیات و بافت بسیار دقت کنیم.

نمونه عکس گوگل پیکسل 4 در روز روشن
گوگل پیکسل 4
نمونه عکس آیفون 11 در روز روشن
آیفون 11
نمونه عکس آیفون 11 پرو مکس در روز روشن
آیفون 11 پرو مکس
نمونه عکس هوآوی پی 30 پرو در روز روشن
هوآوی پی 30 پرو
نمونه عکس گلکسی نوت 10 در روز روشن
گلکسی نوت 10
نمونه عکس وان پلاس 7T در روز روشن
وان پلاس 7T

در حالی که سامسونگ گلکسی نوت 10 و OnePlus 7T، پر جنب و جوش‌ترین و غلیظ‌ترین رنگ‌ها را ثبت می‌کنند، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که عمل پردازش سنگین است و این مورد به جزئیات تصویر لطمه می‌زند. تصاویر نماینده‌های اپل، هوآوی و گوگل جزئیات بیشتری در ساختمان‌ها، آجرها و سایه‌ها نشان می‌دهند.

تصاویر آیفون رنگ‌هایی نسبتا گرمتر دارند، در حالی که پیکسل 4 و پی 30 پرو از تعادل سفیدی یا وایت بالانس واقعی‌تری برخوردار بودند. پیکسل 4 نیز عملکرد بهتری در نوردهی و محدوده داینامیکی دارد. به زیر پل نگاهی بیندازید و جزئیات بیشتری را در خودروها مشاهده خواهید کرد. به همین ترتیب، هایلایت‌ها و سایه‌ها در بازتاب ساختمان‌ها سخت نیستند. اگرچه این تصویر کمی تاریک است، اما روشنایی متعادل‌تری دارد.

برنده : گوگل پیکسل 4

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

وان پلاس 7T در این مجموعه تصاویر وحشتناک عمل کرد، سایه‌ها را از بین برده و نوردهی را نابود کرده است. با کمال تعجب، هواوی P30 Pro تعادل سفیدی بهتری داشته و رنگ‌ها را سردتر و کمی متمایل به بنفش تولید کرده است. طبق معمول، گلکسی نوت 10 سامسونگ آسمان را بلوری، شاخ و برگ‌های درختان را سبزتر و ظاهری دراماتیک در عکس ثبت کرده است. این می‌تواند برای تصاویر وضوح قابل توجهی را ایجاد کند، اما شما می‌توانید از بین رفتن جزئیات در سایه‌ها را مشاهده کنید، که می‌توانیم از کنتراست بالاتر و اشباع بالاتر تشکر کنیم.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
دوربین DSLR یا گوشی ؟

پیکسل 4 و آیفون 11 در اینجا عملکرد بهتری داشتند، اما جدیدترین گوشی هوشمند اپل این دور را برای خودش می‌گیرد. در حالی که تراز سفیدی دقیق‌تر است و جزئیات کلی در عکس پیکسل 4 کمی بهتر است، آیفون 11 قادر به حفظ تعادل در نوردهی و البته ثبت محدوده داینامیکی بهتر است و جزئیات بیشتری از سایه درختان را نشان می‌دهد.

برنده : آیفون 11


رنگ

رنگ یک موضوع ذهنی‌تر است، زیرا مردم عاشق یک تصویر بسیار اشباع شده و با رنگ‌های غلیظ هستند. اکثر اوقات به دلیل پردازش بیش از حد تصویر ممکن است عکستان خراب شود و رنگ‌ها به درستی حتی ثبت نشوند. آنچه ما می‌خواهیم یک تصویر متعادل است که در آن رنگ‌ها واقعی ظاهر شوند، همه چیز واقع گرایانه به نظر برسد و جزئیات نیز به خوبی ثبت شده باشد.

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

هواوی P30 Pro این یکی را منفجر کرد ! هایلایت‌ها بسیار خوب و محدوده داینامیکی بی نظیر است و تعادل رنگ سفید به درستی ثبت شده است. تصاویر آیفون 11 هم خوب هستند، اما جزئیات عالی نیست و رنگ کمی به سمت بنفش است. در همین حال، گلکسی نوت 10 سامسونگ تصویری بسیار پر جنب و جوش و رنگارنگ تولید کرده، اما جزئیات در زیر گل‌ها به دلیل پردازش بیش از حد از بین می‌رود، پس‌زمینه خیلی نرم‌تر به نظر می‌رسد و رنگ‌ها غیر طبیعی ثبت شده‌اند. با این حال، هنوز هم زیبا به نظر می‌رسد، و رنگ‌های عمیق‌تر هنگام نمایش اجسام رنگی مانند گل‌ها به جذاب‌تر شدن تصویر کمک می‌کند. تصویر سامسونگ گلکسی نوت 10 احتمالاً تصویری است که بیشتر مردم در نگاه اول انتخاب می‌کنند.

صرف نظر از اینها، تصویر پیکسل 4 متعادل‌ترین است و رنگ‌های طبیعی‌تر باعث شده تا جزئیات در سایه نیز به خوبی نشان داده شود.

برنده : گوگل پیکسل 4


جزئیات

ضبط جزئیات برای سنسورهای کوچک در دوربین‌های گوشی‌های هوشمند کار ساده‌ای نیست. این دوربین‌ها کاملا مستعدند که با کمی ضعیف شدن نور، نویز زیادی را ثبت کنند. البته گاهی از فناوری‌های کاهش نویز استفاده می‌شود که به قیمت از دست رفتن جزئیات و نرم شدن تصویر است.

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

سامسونگ گلکسی نوت 10 بدترین عکس را در این بخش از مقایسه ثبت کرد. جزئیات بیش از حد نرم شده است، که بیشتر می‌توانید در ساختمان‌های پایین و بالای قاب متوجه آن شوید. وان پلاس 7T نمونه بهتری را ثبت کرده است، اما هنوز جایی در نزدیکی بهترین مدعیان این بخش برای آن وجود ندارد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
نحوه استفاده از گوپرو برای ویدئوبلاگ

گوگل پیکسل 4 و هوآوی پی 30 پرو تراز سفیدی بهتری دارند، اما اگر بخواهیم بر روی جزئیات بیشتر تمرکز کنیم، جنگ واقعی دوباره بین پیکسل 4 و آیفون 11 است. در این حالت پیکسل 4 برنده است. نگاهی به سالن موجود در تراس قسمت پایینی قاب بیندازید. می‌توانید جزئیات بیشتری در گیاهان مشاهده کنید. همچنین در دیوارهای ساختمان در سراسر خیابان میزان قابل توجهی از جزئیات بیشتر وجود دارد.

برنده : گوگل پیکسل 4

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

تصویر وان پلاس 7T کم نظیر است و جزئیات زیادی را در سراسر قاب ثبت کرده است. هواوی همچنین در این بخش اطلاعات بهتری را از بخش سایه ثبت کرده است. کل تصویر تاریک به نظر می‌رسد و درختان در پشت تصویر تقریبا ناپدید شده‌اند. عکس سامسونگ بسیار نرم شده است، اما حداقل نوردهی بهتری دارد.

پیکسل 4 با جزئیات بیشتر در ساختمان‌ها دوباره برنده می‌شود، زیرا به معنای واقعی کلمه می‌توانید جزئیات ریز را در دیوارها مشاهده کنید که در تصاویر دیگر به سادگی قابل مشاهده نیست. ساختمان‌ها، پنجره‌ها و بافت‌ها بسیار بهتر هستند. تفکیک رنگ و کنتراست نیز بهتر است که با مشاهده درختان پارک مرکزی می‌توانید متوجه آن شوید. در عکس‌های آیفون درختان مبهم به نظر می‌رسند.

به نظر می‌رسد پیکسل 4 با ثبت تصاویر با کنتراست بالا مشکلی ندارد. این باعث می‌شود تصویر کمی تاریک‌تر از آنچه باید باشد به نظر برسد، اما اگر از نزدیک دقت کنید، در عوض جزئیات بسیار بیشتری دارد.

برنده : گوگل پیکسل 4


محدوده داینامیکی

به طور خلاصه، محدوده داینامیکی به توانایی دوربین در گرفتن جزئیات در قسمت‌هایی با کنتراست شدید می‌گویند که از تاریک‌ترین تا روشن‌ترین نقطه در آن دیده می‌شود. دوربین‌هایی با محدوده داینامیکی بد، به سادگی تصاویرتان را روشن یا تاریک ثبت می‌کنند.

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

هم هواوی پی 30 پرو و هم گلکسی نوت 10 سامسونگ تصاویر مبهمی تولید کردند. به نظر می‌رسد کنتراست کم بوده و تصویر سامسونگ نشانه‌های بسیار واضحی از نرم شدن را نشان می‌دهد. البته اگر بتوانیم جزئیات بیشتری را در سایه‌ها مشاهده کنیم این موضوع جبران می‌شود ( همانطور که ما در مورد محدوده داینامیکی صحبت می کنیم )، اما این طور نیست.

در نگاه اول می‌توان گفت وان پلاس 7T دامنه پویای بهتری دارد، زیرا موفق شد داده‌های بیشتری را از سایه بیرون بکشد، اما دقیقاً اتفاقی که رخ داده نیست. به بالای تصویر بنگرید و خواهید دید که هایلایت‌ها منفجر شده‌اند. اتفاقی که در اینجا افتاد این است که دوربین در معرض سایه‌ها قرار دارد، اما تمام جزئیات را در بخش هایلایت از دست داده است.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
بهترین گوشی‌‎های سال 2019 از نظر دوربین

هر دو گوشی گوگل پیکسل 4 و آیفون 11 عملکرد بسیار خوبی در این بخش داشتند، جزئیات زیادی را در سایه‌ها ثبت کرده‌ و به همین ترتیب ناحیه پشت تونل را در معرض نمایش گذاشته‌اند. با توجه به تمام اینها نوردهی در پیکسل 4 از همه موارد دیگر بسیار بهتر است. به علاوه ‌می‌توان جزئیات پوسته پوسته در چوب و اطلاعات بیشتری از تونل را مشاهده کرد.

برنده : گوگل پیکسل 4

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

این نوع عکاسی بسیار سخت است، زیرا بخش اعظمی از قاب در سایه قرار دارد، در حالی که تقریباً یک سوم آن یک آسمان فوق العاده روشن را نشان می‌دهد. هیچ بیتی وجود ندارد که باعث بشود آن را به یک تست عالی برای دامنه دینامیکی تبدیل کند. من الان به شما خواهم گفت که اینها همه وحشتناک هستند. ترفند این است که دریابید کدام یک کمترین جزئیات را دارند.

سامسونگ گلکسی نوت 10 تصویر بهتری را در این بخش ثبت کرده است. من دوست دارم بگویم که این برنده است، اما شما به راحتی می‌توانید بگویید که پیشرفت‌های آن نسبت به نسل قبل صرفاً نتیجه ویرایش بیش از حد است. منطقه سایه‌دار مبهم به نظر می‌رسد، درختان خیلی نرم هستند، آسمان جلوه هاله‌ای دارد و جزئیات در چهره افراد تقریباً از بین رفته است. عکس وان پلاس 7T واضح‌تر است، اما خیلی تیره بوده و تعادل رنگ سفید به طور قابل توجهی غیر فعال است.

باز هم، گوگل پیکسل 4 در اینجا برنده می‌شود. این دوربین می‌تواند سایه‌ها و هایلایت‌ها را نسبت به هواوی P30 Pro و آیفون‌ها بهتر ثبت کند تا جزئیات درختان و ساختمان‌ها واضح‌تر نشان داده شوند.

برنده : گوگل پیکسل 4


نور کم

هنگامی که خورشید غروب می‌کند، ما شروع به دیدن تفاوت‌های واقعی بین دوربین‌ها می‌کنیم. این سنسورهای کوچک باید برای بدست آوردن جزئیات بیشتر در حد توان خود تلاش کنند. سپس نرم افزار تصویر را از سنسور می‌گیرد و نیاز به تصمیم گیری‌های سخت دارد. آیا شما همه نویزها را حذف می‌کنید و خطر نرم شدن یک عکس را بیش از حد انتظار می‌پذیرید ؟ تعادل رنگ سفید نیز چیزی است که باید در نظر داشته باشید و اکثر گوشی‌ها در ثبت درست آن موفق نیستند.

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

گلکسی نوت 10 سامسونگ در نور روز تصاویر را نرم می‌کند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که این کار را در تاریکی نیز انجام می‌دهد. در همین حال، عکس وان پلاس 7T بسیار تاریک بوده و فاقد جزئیات در سایه هاست. این بار حتی هواوی پی 30 پرو نیز تصویر را کمی بیش از حد نرم کرد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
چگونه عکاسی را شروع کنیم ؟ : راهنمای جامع شروع عکاسی حرفه‌ای

بهترین مدعیان آیفون 11 و گوگل پیکسل 4 هستند و باید بگویم گوشی اپل در این دور عملکرد بهتری دارد. عکس پیکسل 4 رنگ‌هایی دارد که کمی به سمت بنفش متمایل شده‌اند. به علاوه، این اصلا جالب نیست که تصویر گوگل جزئیات کمتری را در قسمت‌های تاریک تصویر نشان می‌دهد. آیفون 11 تعادل رنگ سفید را بهتر کنترل می‌کند و در حالی که نویز بیشتری را نشان می‌دهد، داده‌های بیشتری را نیز شامل می‌شود ( حتی در آسمان شب ).

برنده : آیفون 11

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

من از هوآوی و سامسونگ به شدت در این بخش ناامید شدم، چرا که تصاویر آنها بسیار فرومایه هستند. وان پلاس البته بهتر عمل می‌کند، اما با بررسی دقیق‌تر می‌توانیم ببینیم که این تصویر خیلی نرم شده است ( و هنوز هم پر از نویز است ! ).

در اینجا رقابت اصلی بین پیکسل 4 و آیفون 11 است و می‌توان درک کرد که چرا آیفون 11 دوباره برنده شد. در حالی که تصویر پیکسل 4 از تراز سفیدی بهتری برخوردار است، اما شات آیفون 11 از نظر جزئیات بسیار برتر است. نگاهی به چوب در جدول و چاقو بیندازید تا اختلافات در جزئیات را ببینید. همچنین به الیاف موجود در گوشت و بافت سیب زمینی پوره شده نگاه کنید. تفاوت قابل توجه است.

برنده : آیفون 11


نایت مود

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

ممکن است آیفون در بخش قبلی عملکرد بهتری داشته باشد، اما گوگل مثل همیشه یک چیز متفاوت و خاص در آستین خود دارد ! حالت شب پیکسل 4 ( Night Sight ) به مراتب برتر از آنچه در هر گوشی هوشمند دیگری یافت می‌شود عمل می‌کند. این عکس‌ها با توجه به اینکه در یک رستوران تاریک گرفته شده‌اند، می‌توانند نوردهی بهتری نیز داشته باشند که در نهایت تصویری واقع بینانه‌تر داشته باشیم.

پوست کمی نرم شده است، اما این یک نتیجه معمول از حالت‌های شب یا همان نایت مود است، و می‌توانید در تمام تصاویر نمونه‌ای که از آن را مشاهده کنید. علاوه بر این، هیچ عنصر نور عجیب و غریبی وجود ندارد، که می‌توانید در عکس‌های هواوی و وان پلاس مشاهده کنید. در مورد تصویر آیفون، تعادل رنگ سفید اشتباه بوده و کمی بیشتر از آنچه که باید باشد، تصویر را نرم‌تر کرد.

برنده : گوگل پیکسل 4


حالت پرتره

من هرگز طرفدار حالت پرتره نبوده‌ام. اگرچه جلوه‌ای جالب برای بوکه ( پس زمینه تار ) ایجاد می‌کند که قبلاً فقط با دوربین‌های حرفه‌ای و لنزها انجام می‌شد، اما هیچ یک از این دوربین‌ها دقیقاً این کار را به درستی انجام نمی‌دهد. بیشتر آنها نتوانسته‌اند موضوع را به صورت مناسب نشان دهند و این اثر اغلب ممکن است غیر طبیعی به نظر برسد. سازندگان همچنان تلاش می‌کنند تا حالت پرتره را بهبود بخشند و این نتایج برخی از بهترین گوشی‌های موجود در آنجا است.

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

آیفون 11 پرو مکس نتایج بسیار بهتری نسبت به عکاسی در حالت پرتره نسبت به آیفون 11 بدست آورد، بنابراین ما آن را با گوشی‌های دیگر مقایسه خواهیم کرد. بهترین مدعیان در اینجا گوگل پیکسل 4، آیفون 11 پرو مکس و هوآوی پی 30 پرو هستند.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
10 خبر مهم دنیای عکاسی در سال 2019

در حالی که پیکسل 4 بیشترین جزئیات را در چهره دیوید ثبت کرده است، کمی جزئیات در بخش‌های کناری مثل موها از بین رفته‌اند. آیفون 11 پرو مکس بسیار سوژه و البته کناره‌های آن را نرم می‌کند. من باید این دور را به نفع هوآوی P30 Pro به اتمام برسانم. اثر بوکه آن طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و تصویر بیش از حد پردازش نشده است.

برنده : هوآوی پی 30 پرو

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

گوگل پیکسل 4 در این دور به دوران اوج خود خود باز گشته و بسیار قوی‌تر از گذشته ظاهر می‌شود. تصویر پیکسل از رنگ‌های مناسبی برخوردار است و همه گوشی‌های دیگر را از نظر تعادل رنگ سفید از دور خارج می‌کند. این برنامه همچنین توانست هر دو طرف چهره آدم را به طور مساوی در معرض دید قرار دهد، در حالی که تلفن‌های دیگر طرف مقابل خورشید را بیش از حد نوردهی کردند. بر اساس این نتایج، گوگل پیکسل 4 در این بخش عالی نیست، اما عملکرد آن راضی کننده و خوب است.

برنده : گوگل پیکسل 4

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

هواوی همچنان عالی بوده و هیچ چیز را در صورت سوژه مبهم نکرد ( باید چهره‌ای را برای حالت پرتره تشخیص دهد ). در همین حال، سامسونگ و وان پلاس جزئیات بیش از حد در سایه‌ها را از دست دادند. از میان این دو، آیفون 11 و آیفون 11 پرو مکس عملکرد بسیار بهتری داشتند. پیکسل 4 این کار را به خوبی انجام نداد و هنوز هم به نظر می‌رسد که گوگل با پردازش بیش از حد، کمی دیوانه شده است. آیفون 11 پرو مکس در این بخش عملکرد بسیار بهتری نسبت به رقبا دارد.

برنده : آیفون 11 پرو مکس


سلفی

گوگل پیکسل 4
آیفون 11
آیفون 11 پرو مکس
هوآوی پی 30 پرو
گلکسی نوت 10
وان پلاس 7T

سلفی‌های دوربین گوشی‌های هوشمند تمایل به بد بودن و بد به تصویر کشیدن ندارند، بنابراین ما باید یکی را پیدا کنیم که عملکرد بهتری داشته باشد. در بین این تصاویر بهترین نمونه متعلق به گوگل پیکسل 4 است. واضح و واضح‌تر است، تعادل رنگ سفید یا همان وایت بالانس بسیار خوب بوده و البته رنگ‌ها دقیق هستند. در همین حال سلفی‌های آیفون دارای رنگ‌هایی متمایل به سبز و با نوردهی بیش از حد هستند. سامسونگ این تضاد را افزایش داد و وان پلاس 7T بسیار مبهم به نظر می‌رسد.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
نگاه نزدیک به سامسونگ گلکسی فولد : طراحی خاص، اما هنوز ناپخته

برنده : گوگل پیکسل 4


گوگل پیکسل 4، بهترین دوربین موبایلی !

گوگل پیکسل 4

با کسب 9 پیروزی از چهارده مورد مقایسه، این سنت همچنان ادامه دارد و گوگل پیکسل 4 بهترین گوشی هوشمند جدید در بحث دوربین است. زمان زیادی از معرفی آن نمی‌گذرد و شاید هنوز ناشناخته باشد، اما فراموش نکنید که گوگل پیکسل 3 به سختی در همین مورد آسیب دید.

ما می توانیم از گوگل به خاطر کیفیت عکاسی بهتر و سیستم نرم افزاری محاسباتی با عملکرد بهتر آن تشکر کنیم. نتایج واضح است، زیرا پیکسل 4 در تمامی مقایسه‌ها بهتر از سایر گوشی‌ها بود. این بدان معنا نیست که دوربین پیکسل 4 برای تمام شرایط کاملاً مناسب است. می‌بینید که چندین بار دور را به رقیبانش واگذار کرد، که مهمترین آنها در نور کم ( البته نایت مود در این حالت ملاک نیست ) و عملکرد حالت پرتره بود. آیفون‌ها در برخی موارد بهتر عمل کردند و هواوی P30 Pro توانست در بخش پرتره یک پیروزی کسب کند.

البته عوامل دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرد. ممکن است کسانی که iOS را ترجیح می‌دهند، داشتن گوشی هوشمندی با بهترین دوربین را ملاک خود قرار ندهند و علایقشان را فدای این مورد نکنند. اگر می‌خواهید یک لنز با زاویه دید عریض داشته باشید، گوگل پیکسل 4 آن را ندارد. و اگر تمام این گوشی‌ها بسیار گران هستند، شاید شما بخواهید چیزی مانند گوگل پیکسل 3a که دوربینی مشابه پیکسل 3 را داراست و عملکرد آن واقعا فوق‌العاده است را تهیه کنید؛ در واقع گوشی هوشمندی که تنها 399 دلار قیمت دارد.

اما در پایان و برای اعلام نتیجه این مقایسه باید اعلام کنم که تاج و تخت ازآن گوگل پیکسل 4 است !

امیدوارم مقاله ” مقایسه دوربین بهترین گوشی‌های هوشمند 2019 “ برایتان لذت بخش بوده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر پرسشی داشتید، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید تا پاسخ دهم.

دسته بندی ها: