عکس پاییزیهر عکسی عکس پاییزی نیست! همانطور که همه ما به خصوص عکاسان می‌دانیم، قطعاً فصل پاییز و زمستان یکی از زیباترین و جذاب‌ترین فصل‌ها برای عکاسی و ثبت خاطرات بی‌نظیر است. فصل پاییز از آن دسته از فصل‌ها است که بیشتر افراد، عاشق حس و حال آن هستند. ریزش برگ‌ها، محیطی رنگارنگ، وجود برگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، سبز و … همگی باعث شده‌اند تا طبیعت در این فصل، جذابیت منحصر به فردی داشته باشد.

ایده‌های عکس در فصل پاییز به اندازه فصل‌های دیگر و حتی شاید بیشتر و جذاب‌تر است، به این صورت که شما می‌توانید در یک فضای پر از برگ‌های خزان بهترین عکس‌ها را بگیرید. اگر چند پیراهن در مسیر یادگیری عکاسی پاره کرده باشید، می‌دانید که هیچ کدام از عکاسان مبتدی و حرفه‌ای فصل پاییز را از دست نمی‌دهند و برای سابقه کاری خود از زیبایی‌های این فصل نهایت استفاده را می‌کنند. قطعاً عکس پاییزی که توسط یک عکاس خوب و درجه یک گرفته شود، بسیار خاص و زیبا می‌شود. اما شگردهای یک عکاسی خوب چیست؟

عکس پاییزیهمانطور که توضیح دادیم، یکی از عوامل جذابیت و زیبایی بیش از حد در فصل پاییز، وجود رنگ‌های شاد و متنوع است که بهترین سوژه‌های عکاسی را فراهم می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که چطور می‌توان عکس‌های پاییزی و زمستانی بهتری گرفت این مقاله را با دقت بالا مطالعه کنید تا تمامی نکات و فوت و فن‌های عکس پاییزی و زمستانی را به شما آموزش دهیم. پیش به سوی فصل‌های سرد!

غنیمت شمردن وقت برای عکس پاییزی و زمستانی

عکس پاییزیفصل پاییز و زمستان علاوه بر تمام جذابیت‌هایی که دارد، دارای روزهای کوتاهی است و مانند یک چشم بر هم زدن هوا تاریک می‌شود. در نتیجه بهره‌گیری از زمان برای عکاسی در فصل پاییز بسیار اهمیت دارد. حالا می‌خواهیم بدانیم که در این فصل چه زمانی بهتر است برای عکاسی به بیرون برویم؟ در واقع شما در این فصل برای عکاسی نیاز به یک برنامه‌ریزی دقیق و بهینه دارید تا از فرصت کوتاه خود به طور کامل استفاده کنید. در واقع ابتدا باید بدانید که طلوع و غروب آفتاب چه زمانی اتفاق می‌افتد تا بتوانید از نور خورشید برای عکاسی حرفه‌ای خود استفاده کنید. اگر به دنبال فضایی پرنور با رنگ‌های گرم زرد و نارنجی هستید کمی مانده به ساعت طلایی عکاسی در عصر زمان خوبی است. اما اگر قصد دارید هارمونی کم کنتراست با پرتوهای غروب داشته باشید دقایقی قبل از غروب را پیشنهاد می‌کنیم.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

ژست عکاسی

از حضور باران و برف در عکس پاییزی نترسید

عکس پاییزیفصل پاییز و زمستان دارای نور بسیار جذابی برای عکاسی است که نباید از دست بدهید. در اینجا سعی کنید زمان عکاسی خود را تا نزدیکی غروب آفتاب در فصل پاییز بکشانید که عکس‌ پاییزی در غروب آفتاب شما را شگفت‌زده خواهد کرد. اما باران در فصل پاییز امری طبیعی است. اگر می‌خواهید عکاسی خوب و ایده‌آلی داشته باشید باید هر فرصتی را غنیمت بشمارید در هر نوع شرایط آب و هوایی عکس‌های شما می‌توانند بهترین باشند. در این شرایط کافی است علاوه بر تغییر تنظیمات دوربین ، از یک کاور باران برای دوربین خود استفاده کنید و خلاقیت را به کار بگیرید. در ادامه اطلاعات بیشتری در این رابطه به شما خواهیم داد.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

  • ساعات طلایی روز در فصل پاییزو زمستان

عکس پاییزیدر فصل‌های نیمه دوم سال نور ملایم و بسیار زیبایی وجود دارد که جز ساعت‌های طلایی و بسیار زیبا به حساب می‌آید. این ساعت‌های طلایی در فصل پاییز از طلوع خورشید شروع می‌شود و تا غروب هم ادامه دارد. پس شما در این مدت زمان می‌توانید عکس‌های بسیار حرفه‌ای و بی‌نظیر ثبت کنید. قطعات ترکیب رنگ‌هایی که در طبیعت در فصل پاییز وجود دارند با نور ملایم این فصل معجزه می‌کند و بهترین شرایط و حالت برای عکاسی فراهم می‌شود.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

  • روزهای آفتابی برای عکس پاییزی

عکس پاییزیهمانطور که در قسمت بالاتر هم توضیح دادیم شرایط نوری بسیار خوبی که در فصل پاییز وجود دارد، بهترین فرصت برای عکاسی است. زمانی که در فصل پاییز هوا به شدت آفتابی است زمان را از دست ندهید و به دنبال ثبت عکس‌های جذاب از خود باشید زیرا در این روزها شدت نور بسیار زیاد است. در نتیجه باعث ایجاد سایه‌ها می‌شود. توجه جزئیات در این شرایط بسیار بیشتر است و شما می‌توانید با در نظر گرفتن این موارد شروع به عکاسی کنید. البته همه ما می‌دانیم که عکاسی نیاز به شوق و ذوق و خلاقیت دارد، با وجود تمامی این موارد عکاسانی موفق‌تر عمل می‌کنند که بهترین زمان و فصول را برای ثبت خاطرات انتخاب می‌کنند.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

  • روزهای ابری در فصل پاییز و زمستان

شرایط هوای ابری در فصل پاییز هم از جذابیت‌های این فصل است که برای عکسبرداری بهترین موقعیت است. در این زمان هوا ابری است و نور کافی وجود ندارد، اما گرفتگی آسمان خود باعث جذابیت عک‌س های شما می‌شود. البته این موضوع را هم در نظر بگیرید که این روزها با استفاده از برنامه‌های مختلف ویرایش که وجود دارند می‌توانید عکس‌های خود را به بهترین حالت ممکن ادیت کنید.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

معجزه نور و هوای اول صبح در زیبایی عکس پاییزی و زمستانی

عکس پاییزیاگر می‌خواهید عکس پاییزی و زمستانی زیبا و منحصر به فردی داشته باشید، اول صبح در این فصل‌ها را از دست ندهید. قطعاً شما بهترین نتیجه را در عکاسی از حرکت ملایم و آهسته ابرهای کوچک اول صبح با دوربین زیر آفتاب خواهید داشت. سعی کنید در این آب و هوا بهترین استفاده را از ترکیب نور و مه داشته باشید.

عکس پاییزی

توجه ویژه به شبنم‌ها

عکس پاییزیشبنم‌ها همان قطرات ریز آب هستند که اول صبح بر روی برگ‌ها و شاخه‌های گل مشاهده می‌شوند. اگر به عکاسی ماکرو علاقه‌مندید، قطعاً این قطره‌های زیبا می‌توانند ایده بسیار جذاب و نابی برای سوژه عکس‌ها باشند. شما می‌توانید فضای شاخ و برگ‌هایی را که پر از شبنم صبحگاهی هستند را برای ایده عکاسی خود در فصل پاییز انتخاب کنید. عکس پاییزی که با شبنم‌ها گرفته شود حس و حال خوب و زیبایی را را به مخاطب القا می‌کند.

عکس پاییزی

تا اینجا در مورد یکی از ارکان عکاسی که نور بود، به طور مفصل صحبت کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ایده پرطرفدار دراز کشیدن در برگ‌های پاییزی به بیشتر آشنا شوید.

نکاتی برای عکاسی پاییزی

توجه به برگ‌ها در عکس

عکس پاییزیمکان مورد نظر شما هم برای عکاسی در فصل پاییز بسیار اهمیت دارد و شما باید به کوچک‌ترین موارد هم توجه ویژه‌ای داشته باشید تا عکس پاییزی بسیار حرفه‌ای و جذابی داشته باشید. سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که پر از برگ‌های پاییزی با رنگ‌های مختلف باشد. در این صورت شما می‌توانید بر روی برگ‌های پاییزی دراز بکشید و بهترین زاویه را برای عکاسی انتخاب کنید.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

از ایده‌های عکس پاییزی می‌توان به پخش کردن برگ‌ها در هوا اشاره کرد. جالب است بدانید که حتی هنگام بازی کردن با برگ‌ها هم می‌توانید عکس‌های بسیار جذاب و شگفت انگیزی داشته باشید. از دیگر ایده‌های عکس پاییزی می‌توان زمان افتادن برگ‌ها از روی درخت اشاره کرد که در همان لحظه بهترین زمان برای عکاسی است.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

 

3 تکنیک جذاب و حرفه‌ای در عکس‌ زمستانی

عکس پاییزیتا اینجا تمرکزی بر فضای پاییزی داشتیم. بد نیست نگاهی هم به زیبای سرد فصل‌ها یعنی زمستان داشته باشیم.

  • عکاسی پرتره در فصل زمستان

زمستان یکی دیگر از فصل‌های بسیار جذاب و زیبا برای عکاسی است. زمانی که حسابی برف آمده و همه زمین سفید پوش شده است، بهترین زمان برای پوشیدن یک استایل جذاب و آماده شدن برای عکاسی است. قطعاً داشتن کلاه و خز مصنوعی برای عکاسی در فصل زمستان بسیار مناسب است. وجود برف باعث می‌شود تا عکس‌های شما حسابی افسانه‌ای و خاص شوند.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

عکس پاییزی

اکسسوری‌های بسیار زیادی برای یک استایل زمستانی وجود دارند که می‌توانند عکس‌های شما را حسابی جذاب و خواستنی کنند. یکی از ایده‌های جالب در عکس زمستانی استفاده از لامپ‌ها و شمع‌های مختلف برای افزودن رنگ‌های گرم به برف است که می‌تواند حس و حال عکس‌های شما را بسیار خوش آب و رنگ‌تر کند. زمانی که قصد عکاسی پرتره در فصل زمستان را دارید، عکس‌های شما بسیار خاص و حرفه‌ای‌تر می‌شود. فضای برفی پشت سر شما که حالت مات به خود گرفته است، جذابیت عکس شما را چندین برابر می‌کند.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

 

  • ایجاد کنتراست در عکس‌های زمستانی

عکس پاییزیاگر می‌خواهید در فصل زمستان عکس‌های کاملاً جذاب و خیره کننده بگیرید کنتراست رنگی را فراموش نکنید. از غروب خورشید و یا طلوع آفتاب در زمستان بهره‌مند شوید. در این حالت تفاوت بسیار چشم‌گیری بین تن‌های گرم و سرد ایجاد می‌شود که عکس از شما را بسیار چشم‌گیرتر خواهد کرد.

عکس پاییزی

عکس پاییزی

  • ایجاد نور نرم از تنظیمات دوربین

عکس پاییزییکی از چالش‌های بسیار بزرگ و البته دوست داشتنی در فصل زمستان عکاسی در برف است، به طور کلی این نوع عکس‌ها بیشتر دارای فضای سفید و روشن هستند. در این حالت دیافراگم را بیشتر باز کنید. راهکارهای بسیار متفاوتی وجود دارند که شما می‌توانید رنگ محیط را تنظیم کنید.

نکات اصلی و کلیدی برای گرفتن بهترین عکس پاییزی و زمستانی را به شما گفتیم. همیشه خلاقیت در کنار دانش کافی شما را به موفقیت می‌رساند. از جزئیات غافل نشوید و از زیبایی‌ها نهایت بهره را ببرید.

آماده ثبت بهترین عکس پاییزی و زمستانی هستید؟

عکس پاییزیبه طور کلی اگر شما هم می‌خواهید با دوربین عکاسی یا گوشی موبایل خود عکس پاییزی و زمستانی خوب و زیبایی داشته باشید، حتماً به این نکاتی که در این مقاله برای شما آورده‌ایم توجه کنید. زمستان در راه است، قبل از این که ایده‌های خود را یادداشت کنید، متفاوت‌ترین عکس‌ها را بگیرید. مواردی مانند تنظیم نور و اضافه کردن ادیت‌های طبیعی می‌توانند روح عکس‌های شما را بهتر کنند. ایده‌های خاص و دلنشین را در عکس‌های پاییزی و زمستانی فراموش نکنید که خلاقیت در عکاسی می‌تواند جلوه عکس‌های شما را بهتر از همیشه کند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی در مورد عکس‌های پاییزی و زمستانی به دست آورده باشید. شما چه تجربه‌ای از عکاسی در این فصل‌ها دارید؟ به نظرتان رعایت چه نکاتی عکس‌ها را زیباتر می‌کند؟ شما از چه تکنیک‌هایی استفاده می‌کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان این متن به اشتراک بگذارید. همچنین اگر از این مقاله استفاده کردید. آن را برای دوستان خود بفرستید تا آنها هم نهایت بهره را ببرند.

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید

ساعات طلایی در عکاسی

دسته بندی ها: