پرتره‌ها و سلفی های گروهی روشی عالی برای ثبت خاطرات با دوستان در مراسم‌ها یا در حین سفر هستند. با این حال، وقتی افراد زیادی حضور داشته باشند، جا دادن همه آنها در قاب یک عکس بسیار دشوار است. حتی تا حدی غیر ممکن است که همه در قاب کنار هم قرار گرفته و ثبت شوند و در نهایت همه از عکس خود راضی باشند. معمولا همیشه فردی هست که از عکس خود راضی نبوده و درخواست حذف عکس قبلی و ثبت دوباره یک عکس دیگر را می‌دهد.

کمپانی اپل حالا با کمک پیشرفت تکنولوژی و فناوری روز به این مشکل رسیدگی می‌کند. در ثبت اختراع اخیر با عنوان “Synthetic Group Selfies” یا پرتره ترکیبی، اپل، سیستمی را توصیف می‌کند که در آن طی چند فرآیند همزمان چهره هر کاربر به صورت جداگانه ثبت شده و در آخر همه چهره‌ها در کنار هم قرار خواهند گرفت. به این صورت همه افراد می‌توانند با چهره دلخواه در عکس حضور داشته و عکس دسته جمعی را به عکسی ایده‌آل تبدیل کنند.

سلفی ترکیبی مصنوعی

چگونه این عکس‌ها ثبت خواهند شد؟

این فرآیند توسط یک کاربر آغاز شده و از بقیه گروه دعوت به عمل می‌آید. سپس هر کس سلفی خود را گرفته و آن را به گوشی کاربر اول می‌فرستند. کاربران دعوت‌شده این امکان را دارند که درخواست حضور در عکس را رد کنند. این برنامه همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی افراد درخواست بفرستد. در این روش تنها افراد حاظر در یک رویداد خاص در یک زمان مشخص قادر به ظاهر شدن در عکس خواهند بود.

از الگوریتم‌ها و روش‌های مختلف تصویر برداری استفاده می‌شود تا سوژه‌ها را در تمام تصاویر بریده و در یک عکس به شکلی که شبیه یک عکس سلفی گروهی واقعی است، قرار داده شوند. چیدمان نهایی برای تعداد افراد حاظر در عکس بهینه‌سازی خواهد شد.

سلفی ترکیبی مصنوعی

زمانی که تمام سوژه‌ها مرتب شدند، یک پس‌زمینه به تصویر اضافه می‌شود. این می‌تواند پس‌زمینه عکس سلفی یا یک عکس کاملا متفاوت باشد. البته نتیجه نهایی به شکل تمام روش‌های معمول ذخیره سازی می‌شود.

پرتره ترکیبی مصعنوعی نهایی نیز می‌تواند به صورت مجموعه‌ای از پرتره‌ها، همراه با تصویر پس‌زمینه و داده‌های موقعیت یابی و GPS هر فرد ذخیره شود. این امر سبب می‌شود که هر کاربری بتواند به صورت جداگانه عکس خود را ویرایش و مرتب سازی کند.

به طور معمول، اکنون می‌توانیم بدانیم که آیا این سیستم همیشه بر روی گوشی‌های هوشمند کار خواهد کرد یا نه. با این حال، تمام فن آوری‌هایی که برای ایجاد و ساخت سیستم توصیف شده در قالب یک برنامه موبایل نیاز است، باید در حال حاضر در اختیار اپل باشد.


با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله اپل سلفی ترکیبی مصنوعی را اختراع خواهد کرد برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: