مزیت خرید دوربین دست دوم

مزیت دوربین دست دوم | دوربین دست دوم بهتر است یا دوربین نو؟

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که چرا بعضی از عکاسان به جای دوربین نو، دوربین دست دوم خریداری می‌کنند. به ویژه زمانی که شما با اولین دوربینی که خریده‌اید به سطح یک عکاس کاملا حرفه‌ای رسیده‌اید؛ در چنین مواقعی دوربین قدیمی شما، امکانات لازم برای یک عکاس حرفه‌ای را ندارند.

مزیت دوربین دست دوم

حقیقت این است که یک دوربین دست دوم DSLR ، نسبت به یک دوربین نو مزایای قابل ملاحظه‌ای دارد که البته درک این مزایا، نیازمند به متخصص بودن در زمینه‌ی عکاسی نیست.

هنگام خرید دوربین دوم خود، همواره با این سوال روبرو هستید که دوربین دست دوم بهتر است یا نو؟ ما در این مقاله شما را در این زمینه راهنمایی خواهیم کرد.

دوربین دست دوم

دوربین‌های DSLR دارای طول عمر مشخصی هستند

زمانی که صحبت از دستگاه‌های الکترونیکی به میان می‌آید، برچسب “دست دوم” به معنای “کاهش کیفیت، قابلیت اعتماد یا طول عمر” می‌باشد. این موضوع ممکن است به صورت کلی درست باشد، زیرا بسیاری از وسایل الکترونیکی با معماری ضعیفی ساخته شده‌اند. ولی این در مورد دوربین‌های مدرن مصداق ندارد.

در حقیقت، دوربین‌ها آنقدر قوی هستند که طول عمر آنها با زمان اندازه گیری نمی‌شود. بلکه مقیاس طول عمر آنها، با استفاده از چیزی به نام تعداد شات اندازه گیری می‌شود.

تعداد شات، در واقع مجموع تعداد عکس‌هایی است که با دوربین گرفته شده است. (هر بار که یک عکس گرفته می‌شود، شاتر دوربین باید عمل کند. غیر ممکن است که یک عکس بدون عملکرد شاتر گرفته شود)

مقاله‌ای دیگر بخوانید:

راهنمای خرید دوربین کارکرده

بنابراین اگر شما ۱۰۰۰ عکس گرفته باشید، تعداد شات دوربین شما برابر ۱۰۰۰ خواهد بود.

یک قانون کلی در این زمینه وجود دارد که به شرح زیر است:

با DSLR سطح مبتدی، حداقل ۵۰ هزار عکس می‌توان گرفت

با DSLR سطح متوسط، حداقل ۱۰۰ هزار عکس می‌توان گرفت

با DSLR سطح حرفه‌ای، حداقل ۲۰۰ هزار عکس می‌توان گرفت

بیایید اینطور تصور کنیم:

اگر شما در مابقی زندگی خود، هر روز ۱۰ عکس بگیرید، سالانه ۳۶۵۰ شات با دوربین خود زده‌اید. بنابراین حتی در یک دوربین سطح متوسط بیش از ۱۳ سال می‌توانید با آن کار کنید. این در حالی است که اگر دوربین سطح حرفه‌ای را انتخاب کنید، عمر مورد انتظار ۵۵ سال خواهد بود. برای بررسی تعداد شات‌های دوربین، ابزارهایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

.

شاید برای شما مطالعه این مقاله نیز در کنار مقاله مزیت دوربین دست دوم جالب باشد: مقاله راهنمای خرید و فروش دوربین دست دوم

.

مزیت دوربین دست دوم | میزان پس اندازی که در خرید دوربین دست دوم انجام می‌دهید، خارق العاده است.

با وجود این واقعیت که دوربین های DSLR عمر طولانی‌ای دارند، ارزش یک دوربین دست دوم به سرعت کم می‌شود. شرکت‌های اصلی دوربین مانند کانن و نیکون، حداقل یکبار در سال مدل جدیدی از هر سری دوربین را ارائه می‌کنند، و این موضوع است که سبب کاهش ارزش مدل‌های قدیمی دوربین می‌شود.

به عنوان مثال، اگر قصد خرید یک دوربین نیکون D3300 نو را داشته باشید، قیمت آن به مراتب بالاتر از قیمت دوربین نیکون D3100 خواهد بود. این در حالی است که اگر بخواهید دوربین نیکون D3100 دست دوم خریداری کنید، نسبت به خرید دوربین نیکون D3300 نو صرفه جویی بسیار بیشتری در هزینه‌هایتان خواهد شد.

دوربین دست دوم

همیشه مدل‌های بهتر گران‌تر نیستند

آیا خرید یک مدل قدیمی دوربین، می‌تواند معایبی داشته باشد؟

اگر بحث ما فقط بر سر یک یا دو نسل گذشته‌ی دوربین باشد، جواب این سوال منفی و تفاوت نامحسوس خواهد بود. در حقیقت برای افراد تازه‌ کار و افرادی که برای سرگرمی عکاسی می‌کنند، لازم نیست جدیدترین مدل دوربین را در اختیار داشته باشند و استفاده از یک دوربین دست دوم با مدل قدیمی‌تر نیز برای آن‌ها کارایی خواهد داشت.

مقاله‌ای دیگر بخوانید:

راهنمای خرید بهترین دوربین های عکاسی برای دانشجویان

موضوعی که در این زمینه وجود دارد این است که هنگام یک خرید یک دوربین نو مطمئن خواهید بود که دوربین بدون نقص و سالم است. اما در حالت عادی هنگام خرید دوربین دست دوم تضمین این موارد ممکن نیست. اگر چه شما می‌توانید از شرکت‌های معتبر دوربین دست دوم خود را خریداری کنید تا از سلامت آن مطمئن باشید.

  دوربین دست دوم خود را بدون دردسر بفروشید  

فروش دوربین دست دوم

بازرگانی دیدنگار دارای سایت رسمی، نماد ساماندهی وزارت صنعت و معدن، نماد ساماندهی وزارت ارشاد و نماد اتحادیه کسب و کار های مجازی هست؛ یعنی آدرس و تمام اطلاعات ما رو در دسترس داری هر موقع که بخوای میتونی بیای پیش ما و بهتره قبلش همین مقاله راهنمای خرید و فروش دوربین دست دوم رو خوب مطالعه کنی

.
.
⭐️ می‌خوای دوربینتو بفروشی؟ کلیک کن ⭐️
قیمت تقریبی دوربین شما
پیشنهاد بالاترین قیمت
معامله در محل پیشنهادی شما
پرداخت در لحظه خرید
حتی لوازم جانبی

اگر قصد خرید و فروش دوربین دست دوم دارید به این صفحه ما سری بزنید.

با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید.
مقاله مزیت دوربین دست دوم برای شما مفید بود؟
اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید
⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️