نکاتی بی‌نظیر برای عکاسان طبیعت و عکاسی مناظر

آخرین مقاله از سری مقالات 15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی مناظر را خدمت شما تقدیم می‌کنیم.

در چهار بخش قبلی، در 12 ترفند به عکاسان طبیعت و عکاسان منظره گفتیم ” چگونه مقصد عکاسی‌شان را بیابند، برای سفر خود برنامه‌ریزی داشته باشند “. همچنین خیلی کوتاه به روش‌های آماده سازی برای سفر پرداختیم. در بخش سوم از ترجمه‌ی این مقاله فوق‌العاده نیز به نحوه‌ی انتخاب پوشاک و اهمیت برنامه ریزی برای آب، توصیه‌هایی حیاتی و در عین حال ساده‌ای، برای عکاسان طبیعت و عکاسان لند اسکیپ داشتیم. همچون چهار بخش پیشین به تمامی طبیعت گردان و عکاسان منظره و عکاسان لند اسکیپ ، توصیه می‌کنیم این سری مقالات جذاب و کاربردی را که مستقیما تجربه‌ی دو عکاس معتبر در این زمینه است را با دقت مطالعه نمایند. در این مقاله نیز سه توصیه‌ی دیگر برای شما داریم.

مطالعه بخش 1، 2، 3 و 4
15 ترفند برای عکاسان طبیعت و عکاسان لند اسکیپ – بخش 4
15 ترفند برای عکاسان طبیعت و عکاسان لنداسکیپ – بخش 3
15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لنداسکیپ – بخش 2
15 ترفند برای عکاسی طبیعت و عکاسی لند اسکیپ – بخش 1

.

عکس از خودم – برنت هانتلی (Brent Huntley)

13. ” روز ” را برای عکاسی مناظر با خانواده‌تان انتخاب کنید.

اگر قصد طبیعت گردی و عکاسی مناظر با خانواده‌تان را دارید، طول روز را برای این موضوع انتخاب کنید. این انتخاب می‌تواند به شما در یافتن محل‌های مناسب عکاسی در سفرهای بعدی، کمک بسزائی بکند. به عکاسان طبیعت و علاقه‌مندان عکاسی مناظر توصیه می‌کنیم، اگر برای اولین بار قصد مراجعت به منطقه‌ای را برای طبیعت گردی و عکاسی لند اسکیپ دارید، مناطقی را برای همراهی خانواده‌تان انتخاب کنید که، میزان پیاده‌روی کمتری داشته باشد. ضمنا زمانیکه همراهی خانواده‌تان در سفر برای شما اهمیت دارد، مناطقی را انتخاب کنید که از پیش، به محل‌های عکاسی آن آگاه باشید. رعایت این دو نکته موجب می‌گردد علاوه بر اینکه از سفر با خانواده‌تان لذت بیشتری می‌برید، مدام دغدغه‌ی پیدا کردن محلی برای عکاسی را نداشته باشید. شما می‌توانید از طبیعت گردی با خانواده‌تان به منظور یافتن لوکیشن‌های مناسب برای عکاسی در سفرهای بعدی‌تان استفاده کنید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت علاقه، سری به بخش فروشگاه سایت دیدنگار بزنید، حتما خیلی از تجهیزات عکاسی مناظر مورد علاقه‌تان را در آنجا با قیمت مناسب و با کیفیت بالا، خواهید یافت.

برخی از تجهیزات عکاسی فروشگاه ما
گیمبال موبایل دی جی آی اسمو موبایل DJI Osmo Mobile 6
کیس ضد آب مناسب دوربین اکشن Polaroid CUBE
میکروفن بی سیم یقه ای مدل SX960 for Type-C
میکروفن بی سیم یقه ای مدل SX960 for iPhone

14. کودکان، مانع طبیعت گردی و عکاسی مناظر شما نخواهند بود.

هم من و هم همکارم از زمانیکه صاحب فرزند شده‌ایم، تغییری در طبیعت گردی و عکاسی طبیعت مان ایجاد نشده است. اتفاقا آنها انگیزه‌ی جدیدی برایمان، برای طبیعت گردی‌های بیشتر بوده‌اند ( البته در واقع فقط برای من! ). زمانیکه شما به عکاسی طبیعت و عکاسی مناظر علاقه‌مند باشید، هیچ چیز نمی‌تواند مانع شما باشد. برای آنکه از عکاسی در کنار اعضای خانواده و کودکان‌تان لذت ببرید، تنها کافی است همچون عکاسی، تجهیزات کافی داشته باشید. یک کَریر کودک می‌تواند ساده‌ترین وسیله برای عکاسی بهمراه کودک‌تان باشد. تنها نیاز است کمی از وسایل مورد نیاز و ابتدایی کودکان را با خود حمل کنید. زمانیکه قصد همراهی کودکان‌تان در پروژه‌های عکاسی طبیعت و عکاسی مناظر را دارید، بیش از پیش به مرحله‌ی پیش آماده سازی برای عکاسی توجه کرده و حتما از آب و هوای منطقه، اطلاعات کافی حاصل کنید. اگر قصد عکاسی در مناطق گرم و خشک را نیز دارید، برداشتن آب، وقتی کودکان همراه شما هستند، اهمیتی دو چندان دارد. برای کودکان‌تان وابسه به سن‌شان تا جای امکان غذاهای خشک و کم حجم بردارید؛ و فراموش نکنید آنها را از تابش مستقیم آفتاب محافظت کنید؛ و در آخر اینکه کودکان‌تان را در مناطقی بهمراه‌تان ببرید، که قطعا برای آنها به هیچ وجه خطرآفرین نباشد.

عکس از خودم – برنت هانتلی (Brent Huntley)

15. چند راهکار ساده برای سرگرم و همراه کردن کودکان در هنگام عکاسی طبیعت و عکاسی مناظر

من دو فرزند دو و سه ساله دارم که از زمان نوزادی آنها را به عکاسی طبیعت و عکاسی مناظر می‌بردم. البته دوستم ناتان، اعتراف می‌کند که در این زمینه نه تبحر کافی دارد و نه ترجیح می‌دهد زمانیکه درگیر یافتن یک منظره است، فرزندش همراه او باشد. اما کودکان برعکس آنچه ما فکر می‌کنیم در هنگام سفر و طبیعت گردی، دردسر زیادی ایجاد نمی‌کنند. بطور مثال در سفر آخری که داشتم، آنها ساعت‌ها در کنار دریاچه مشغول به بازی بودند و حتی لحظه‌ای هم برای عکاسی طبیعت من، مشکلی ایجاد نکردند. قطعا همراه داشتن کودکان در هنگام عکاسی، یک چالش است؛ اما چالشی دوست داشتنی و جذاب. نهرها و رودخانه‌های کم عمق، یکی از جذاب‌ترین مناظر برای کودکان من است. در آخرین سفرم، آنها بیش از دو ساعت بدون کوچکترین سر و صدایی، مشغول پرتاب کردن سنگ به رودخانه بودند. حتی اگر یکبار، ( همراه کردن کودکان‌تان ) را در هنگام سفرهای عکاسی تجربه کنید، قطعا همیشه آنها را با خود خواهید برد. ما بعنوان عکاسان طبیعت و علاقه‌مندان به عکاسی مناظر ، بیش از سایر افراد، مسئول آشنا کردن کودکان با طبیعت هستیم. لذتی که کودکان من در بازی در کنار رودخانه و یا در میان شاخ و برگ درختان تجربه می‌کردند، بیش از هر لذتی بود که، تابحال تجربه کرده بودند. اگر در این سفرها، همسرتان نیز در کنارتان باشد، می‌توانید نوبتی بر روی عکاسی و یا کودکان، متمرکز باشید. امیدوارم کودکان شما نیز از بودن در کنار والدین عکاس و طبیعت گرد خود در این سفرها، بقدر کودکان من لذت ببرند. آنها حامیان آینده‌ی زمین و دنیای عکاسی خواهند بود.

شاید مطالعه این مقاله نیز برای شما جالب باشد
بهترین هدفون مناسب کودکان به گواه متخصصان گوش اطفال

.

عکس از خودم – برنت هانتلی (Brent Huntley)

امیدواریم از مطالعه‌ی آخرین بخش از 15 ترفند عکاسی برای عکاسان طبیعت و عکاسی مناظر لذت برده باشید. در این مقاله و مقاله‌های قبلی، تمرکز این دو عکاس در ارائه‌ی ترفندهائی بود که با رعایت آن، بتوان سفری ایمن‌تر و پربارتر برای عکاسی داشت. بخاطر داشته باشید که اولین شرط، حتی قبل از یک عکس خوب، سلامت و ایمنی عکاس است. پس هر چه حرفه‌ای‌تر می‌شوید، باید نکات بیشتری را، با دقت بالاتر، مورد توجه قرار دهید. همانطور که گفتیم، یک عکاس طبیعت باید یک طبیعت گرد حرفه‌ای هم باشد. بعنوان یک عکاس، آشنا کردن خانواده و بویژه فرزندانتان، با ارزش‌های طبیعت و عکاسی، از مهمترین وظایف شما است.

طاق شکسته – عکسی فوق‌‌العاده از Nathan St. Andre

با مجله دیدنگار همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را دریافت کنید

مقاله 15 ترفند برای عکاسان طبیعت و عکاسی منظره – بخش 5 برای شما مفید بود؟

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می‌کنید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار ⭐️

دسته بندی ها: