نمایش قدرت دوربین های DSLR در برابر دوربین های گوشی های هوشمند در ثبت تصاویر در فلیکر (Flickr)

55
نمایش قدرت دوربین های DSLR در برابر دوربین های گوشی های هوشمند در ثبت تصاویر در فلیکر

نمایش قدرت دوربین های DSLR در برابر دوربین های گوشی های هوشمند در ثبت تصاویر در فلیکر ( Flickr )

عکس ها و تصاویر اپلود شده توسط  گوشی های هوشمند در سایت فلیکر ( Flickr ) در سال ۲۰۱۷ برتری داشتند اما عکس های اپلود شده توسط دوربین های DSLR نیز در لیست منتخب سایت فلیکر رتبه بالایی را دریافت کردند. برای پی بردن به جایگاه این دوربین ها در لیست فلیکر و رقابت هیجان انگیز دوربین های DSLR و گوشی های هوشمند آیفون  و اینکه کدام یک از دورین های کانن و نیکون رتبه ی بهتری در لیست عکس های آپلود شده در سایت فلیکر دارند ؛ پیشنهاد می کنم مطلب زیر را مطالعه کنید.
گوشی های هوشمند آی فون ( iPhone ) هرساله در لیست  “دستگاه های برتر” سایت فلیکر ( Flickr ) برتری پیدا می کند ، آیفون با رتبه ی ۵۴ درصد از ۱۰۰ دستگاه برتر سایت فلیکر در سال ۲۰۱۷ در صدر لیست سایت فلیکر قرار گرفته است همان گونه که این گوشی های آیفون هرساله در لیست ۱۰ دستگاه برتر سایت های زیاد دیگری قرار می گیرند.
فلیکر  ( flickr ) یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های اشتراک گذاری تصویر و ویدئو ، خدمات وب و جوامع آنلاین است که توسط شرکت ludicorp در سال ۲۰۰۴ ایجاد شد و درسال ۲۰۰۵ توسط یاهو خریداری شد. این سایت به مرور به یک شبکه اجتماعی مبتنی بر عکس تبدیل شده است که می توان در آن عکس های خود را به اشتراک گذاشت.
سایت فلیکر در پایان هر سال با تجزیه و تحلیل داده های خود ، آمار و ارقامی را منتشر میکند  که نشان می دهند کدام دوربین ها در میان کاربران محبوب هستند.از همه ی این ها مهم تر اینکه این آمار و ارقام ، عکس های برتر سال ۲۰۱۷ سایت فلیکر  را مشخص می کند. مرور گزارش های سال ۲۰۱۷ فلیکر (Flickr) نشان می دهد که گوشی های هوشمند آیفون یک بار دیگر به عنوان دستگاه منتخب و محبوب در میان کاربران سایت فلیکر انتخاب شدند. گزارش های فلیکر نشان می دهند که استفاده از گوشی های هوشمند آیفون در گرفتن این عکس های برتر از ۴۸ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۵۰ درصد در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است.

نکته ی جالب و قابل توجه این است که فقط گوشی های هوشمند آیفون نیستند که در رتبه ی صد دستگاه برتر سال ۲۰۱۷ سایت فلیکر برای تصاویر ثبت شده قرار گرفته اند؛ در اینجا نیز مانند همیشه دوربین های DSLR قدرت خود را به نمایش می گذارند. در واقع، ۳۳ درصد از عکس ها و تصاویر آپلود شده در سال ۲۰۱۷ در سایت فلیکر با استفاده از دوربین های DSLR گرفته شده اند ، این درحالی است که DSLR ها در سال ۲۰۱۶، ۲۵ درصد مورد استفاده قرار گرفته اند. به گونه ای کاملا قابل پیش بینی، استفاده از دوربین های کامپکتcompact camera ) کوچک و جمع و جور برای ثبت تصاویر در فلیکر از ۲۱ درصد در سال ۲۰۱۶ به مقدار ناچیز ۱۲ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است.

دوربین های بدون آینهmirrorless  camera ) تنها دوربین هایی بودند که آمار عکس های گرفته شده و آپلودی در سایت فلیکر توسط آن ها ثابت باقی مانده است و فقط ۴ درصد از آپلودها را در هر دوسال  ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ داشته اند.


در بررسی های  سال ۲۰۱۷ فلیکر  با نگاهی به برندها، اپل به طور خاصی با آیفون خود ۵۴ درصد از ۱۰۰ دستگاه  برتر سال۲۰۱۷  را تشکیل می دهد. فلیکر می گوید که ۹ دستگاه  از ۱۰ دستگاه برتر مدل های آیفون بودند؛ با این وجود دوربین کانن  ۵D Mark III توانست رکورد گوشی های هوشمند آیفون را بشکند و رتبه نهم را به خود اختصاص دهد. کانن( canon ) در مجموع دومین و بزرگترین برند در فلیکر در سال جاری بود، که ۲۳ درصد از ۱۰۰ دستگاه برتر را تشکیل می دهد. نیکون ( Nikon ) با ۱۸ درصد در رتبه سوم قرار گرفت.

۱ – دوربین عکاسی حرفه ای کانن Canon EOS ۵D Mark III Kit ۲۴-۱۰۵

۲ – دوربین عکاسی حرفه ای کانن Canon EOS ۵D Mark III Body

فلیکر که دارای یک پایگاه کاربری بسیار بزرگ با ۷۵ میلیون نفر کاربر است، و گزارش سالانه آن نمایش دهنده برجسته ای است که نشان می دهد کدام دستگاه ها در میان عموم مردم محبوب ترین دستگاه ها برای عکاسی و ثبت تصاویر هستند. گزارش های اعلام شده توسط فلیکر علاوه بر اینکه محبوب ترین دستگاه ها برای عکاسی و ثبت تصاویر را نشان می دهد ۲۵ عکس برتر سال را نیز اعلام می کند که این عکس های برتر ۲۰۱۷ فلیکر ایده هایی از سبک های عکاسی که بیشتر مردم را جذب می کنند، به ما می دهد.

 در پایان مطلب چند عکس از میان ۲۵ عکس برتر سال ۲۰۱۷ سایت فلیکر را مشاهده می کنید.

عکسی با نام خداحافظی که برنده جایزه اول شد و توسط همان مادر لهستانی که در بالا در موردش گفتم، گرفته شده.

عکسی که در ذهن عکاس به مانند پیاده‌روی شبانه یک فیل تداعی شده

سرما، باران و تلاش برای خیس نشدن از این عکس هویداست

 

تصویر بازتاب یافته این قلعه مون سَن-میشِل

این عکس از راه شیری در غرب استرالیا گرفته شده

ارسال نظر

*

code

آخرین رویدادها