سن دیسک کارپوریشن چیست؟

61
سن دیسک کارپوریشن چیست؟

اگر تصور می‌کنید که این نام متعلق به یک بازیکن فوتبال یا یک شخصیت بزرگ سینمایی است، اشتباه می‌کنید. این نام متعلق به یک کمپانی قدرتمند در زمینه تولید محصولات ذخیره سازی اطلاعات است. با وجود این که رزومه ای کوچک در تولید دستگاه‌های پخش صوت دیجیتال نیز دارد؛ همه ما سن دیسک را فقط در حیطه حافظه‌ها می شناسیم.
سن دیسک یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در منطقه‌ای موسوم به دره سیلیکون واقع شده است.
دره سیلیکون یا Silicon Valley منطقه‌ای است در ۷۰ کیلومتری سانفرانسیسکو در حومه سانتا کلارای ایالت متحده آمریکا. شهر سان خوزه معروف به پایتخت دره سیلیکون است. شهرت این منطقه بدین نام، بدلیل وجود شرکت‌های مطرح انفورماتیک و شرکت‌های تولید کننده تراشه های سیلیسیمی می‌باشد.
تاریخچه پیدایش دره سیلیکون را دهه ۱۹۳۰ میلادی میدانند که دو دانشجوی مهندسی دانشگاه استنفورد، فعالیت خود را در گاراژی آغاز کردند که مقدمه پیدایش برند HP بود.
خلاصه کلام این که دره سیلیکون قلب پردازنده جهان است که تمام کمپانی های مطرح و غول دنیا، یا در آنجا هستند و یا حداقل یک دفتر نمایندگی در آنجا دارند. وجود سن دیسک در این منطقه خود نشان از ابهت این کمپانی دارد.
سن دیسک متولد ۱۹۸۸ می‌باشد که هرچند نسبت به بسیاری از رقبای خود خیلی جوان‌تر است؛ جوان چغر و قدرتمندی است که در این مدت کوتاه توانسته در حیطه فعالیت خود، رقبای مطرح و مدعی اش را آزار دهد.
سن دیسک طبق آخرین آمار رسمی بالغ بر ۵۵۰۰ نیروی کار دارد و مجموع دارایی های این کمپانی در سال ۲۰۱۴ معادل ۱۰۲۹۰ میلیارد دلار بوده است.
سن دیسک جوان، در انفوان جوانی و در سن ۲۸ سالگی، در تاریخ دوازدهم مه ۲۰۱۶ توسط کمپانی قدرتمند وسترن دیجیتال به قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری شد.

 

دسته بندی محصولات سن دیسک از نظر سرعت انتقال دیتا:

 

محصولات استاندارد :

این سری از محصولات دارای هیچ پارامتر مشخصی از سرعت نیستند، به عبارت دیگر، سن دیسک هیچگونه‌اشاره ای به سرعت این دسته از محصولات نکرده است؛ همین امر نشان دهنده این است که محصولات این دسته دارای سرعت پایینی هستند؛ عموما سرعت انتقال دیتا در آنها حداکثر ۴ مگابیت بر ثانیه می باشد.
از این رو استفاده از آن‌ها در کاربردهایی که نیاز به ذخیره پر سرعت اطلاعات دارند مانند دوربین ها و گوشی های جدید و سایر موارد مشابه، نتیجه دلچسبی را رقم نخواهد زد.
عمده محصولات این دسته عبارتند از انواع حافظه های USB ، SD ، SDHC با برچسب آبی، MSPD ، فلش کارتهای فشرده و همه کارتهای Micro SD و Micro SDHC.

محصولات سری اولترا :

این گروه از نظر سرعت، پیشرفت خوبی نسبت به محصولات استاندارد داشته و میتوان روی سرعت آن‌ها حساب کرد. در کاربردهای معمولی و روزمره قابل اعتماد بوده و تقریبا می‌توان گفت که در هنگام استفاده از تلفن هوشمند و دوربین های عکاسی میان رده، دچار مشکل نخواهیم شد. فلش های این گروه برای کاربردهای کامپیوتری نسبتا مناسب و مقرون به صرفه اند. سرعت انتقال دیتا در این گروه عموما بین ۱۰ تا ۳۰ مگابیت بر ثانیه است.
عمده محصولات این دسته عبارتند از انواع کارت‌های SD ، SDHC ، SDXS ، کارت‌های حافظه Micro SD ، Micro SDHC ، Micro SDXS ، حافظه های فلش فشرده و MSPD.

محصولات سری اکستریم :

حرفه ای ترین نسل تولیدات سن دیسک در این دسته رده بندی می‌شوند. محصولات حرفه‌ای و فوق حرفه‌ای که معمولا توسط افراد حرفه‌ای استفاده می‌شوند. نسل اکستریم برای جابجایی فایل های حجیم مانند ویدئوهای با رزولوشن بالا در کامپیوترها و دوربین های HD و DSLR حرفه‌ای به کار گرفته می‌شوند. بازه سرعتی این سری بسیار وسیع بوده، از این رو تنوع محصولی زیادی را ایجاد کرده است. سرعت انتقال دیتا در نسل اکستریم بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه است.

 

دسته بندی محصولات سن دیسک از نظر نوع و کاربرد:

 

انواع حافظه و دیسک های سخت SSD برای مصارف عمومی:

کاربرد در کامپیوترهای شخصی PC ، لپ تاپ ها، نوت بوک ها، تبلت ها و …
این محصولات با برندهای سن دیسک اکستریم پرو ، سن دیسک اولترا پلاس ، سن دیسک اولترا و سن دیسک عرضه می شوند.

انواع حافظه و دیسک های سخت SSD برای کاربردهای سازمانی:

این خانواده به دلیل پشتیبانی از همه پروتکل‌های ذخیره سازی اطلاعات مانند SAS ، SATA و PCI کاربردهای وسیع‌تری دارند.
این خانواده با مدل‌های Fusion Memory شناخته و عرضه می‌شوند.

 

⭐️ مشاهده فروشگاه اینترنتی دوربین و لوازم عکاسی دیدنگار  ⭐️

ارسال نظر

*

code

آخرین رویدادها