Didnegar Ebook

انواع دوربین ها

انواع بسیار زیادی از دوربین ها شامل دوربین های کوچک (ببین و بگیر) تا انواع ممتاز DSLR ها وجود دارند. اجازه بدهید به هر کدام نگاهی انداخته و بفهمیم که چه چیزی هر کدام از آنها را منحصر به فرد می سازد.

 

DSLR

زمانی که شما به یک دوربین گران، زیبا و بزرگ فکر می کنید، احتمالاً دارید به یک دوربین DSLR (دیجیتال تک لنزی انعکاسی) می اندیشید. این نوع دوربین ها از دو بخش عمده تشکیل شده اند: بدنه و لنز.

لنز قابلیت خارج شدن و تعویض را دارد (مشهور به قابل تعویض است). اما شما برای عکس گرفتن به هر دو بخش یعنی بدنه و لنز نیاز دارید. ویژگی DSLR ها آینه ای است که به شما اجازه می دهد در زمان خلق تصویرتان، از داخل لنز تصویر موردنظر را ببینید. این مطلب به شما این امکان را می دهد که ایده بسیار درستی از تصویر نهایی خود و اینکه عکس به چه صورت خواهد شد، داشته باشید.

حالا وقتی که دکمه شاتر را می فشارید، دوربین منظره را به صورت یک تصویر دیجیتال روی یک سنسور ثبت می نماید. در DSLR ها، این سنسورها بسیار عریض هستند (معمولاً به اندازه فیلم 35 میلیمتری یا کمی کوچکتر از آن). مزیت سنسور عریض در این است که عملکرد نویزهای ایجاد شده ناشی از نور کم و محوی پس زمینه (بوکه) را بهتر می سازد.

اما زمانی که به مبحث کیفیت عکس می رسیم، بخش حائز اهمیت ماجرا لنز می باشد (مشهور به شیشه است). ببینید، لنز بخشی است که نور را از منظره شما جمع آوری می کند. هرچه کیفیت لنز بهتر باشد، در نتیجه کیفیت عکس نهایی نیز بهتر خواهد بود.

و خبر خوب اینجاست که: با دوربین های DSLR، انواع گوناگونی از لنزهای با کیفیت بالا در بازار هستند که می توانید برای ایجاد خلاقیت در عکاسی از آنها بهره ببرید. در ادامه بیشتر درباره لنزها صحبت خواهیم نمود!

اگر شما علاقمند هستید که عکاسی را به عنوان یک سرگرمی جدی یا به صورت حرفه ای دنبال نمایید، پس دوربین های DSLR چیزی هست که به دنبالش هستید.

لنز نیکون 400-200

لنز نیکون ۴۰۰-۲۰۰

دوربین های DSLR از یک بدنه و یک لنز ساخته شده اند. این دوربین ها عملکرد خوبی در شرایط نور کم و محوی پس زمینه، از خود ارائه می کنند. امکان تغییر لنزها کنترل بهتری را روی تصویر نهایی به شما می دهد.

 

 

 

 

صفحه 2

صفحه 3

صفحه 4