سیگما - Sigma

لنز سیگما Sigma 30mm f/1.4 DC DN for Sony E

۱۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art Lens for Sony E

۵۴,۲۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 85mm f/1.4 DG DN Art Lens for Sony E

۵۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 35mm f/1.4 DG DN Art Lens for Sony E

۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 105mm Macro F2.8 EX DG OS HSM for Canon

۴۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 56mm f/1.4 DC DN for Sony E

۲۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art Lens for Sony E

۳۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 24-70mm F2.8 DG OS HSM Art for Canon

۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 90mm f/2.8 DG DN Lens for Sony E

۲۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان

لنز سیگما Sigma 24-70mm F2.8 DG OS HSM Art for Nikon

۷۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

راهنمای خرید محصولات برند سیگما – Sigma

سیگما - Sigma

سیگما – Sigma از کمپانی‌های درجه یک در دنیای تصویر است. مانند اکثر برندهای معتبر در تولید دوربین عکاسی و لنز، سیگما نیز از تولیداتِ چشم بادامی‌های ژاپنی است. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیگما – Sigma قصد دارد در این متن به معرفی این برند بپردازد.

تاریخچه‌ای از این کمپانی برای شما خواهیم گفت، از اهداف آن‌ها باخبر می‌شویم و با محصولاتِ سیگما بیش‌تر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

برند سیگما – Sigma

همانطور که گفتیم این کمپانی از ژاپن طلوع کرد. فعالیت آن‌ها در تولید انواع دوربین عکاسی دیجیتال، لنزها با قابلیت تعویض و تجهیزات جانبی عکاسی accessories است. از زمان تاسیس در 1961 میلادی سیگما SIGMA در تولید محصولاتِ مرتبط با عکاسی و ضبطِ ویدیو فعال است. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیگما – Sigma افتخار دارد که محصولاتِ اورجینال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

چرا تصویربرداری برای سیگما – Sigma مهم است؟

آن‌ها بر این باور هستند که هر لحظه‌ای که در آن زیست می‌کنیم یک رخداد منحصر به فرد و قابلِ توجه است. پس میلی برای ثبتِ تصویر چه به صورت عکس یا فیلم وجود دارد. سیگما SIGMA دوست دارد بخشی از این لحظه‌ منحصر به فرد باشد و برای خلقِ آن با خالق همکاری کند.

هر چند همه‌چیز کیفیت نیست و قطعاً ذوق، زاویه دید و خلاقیت تصویربردار اولویت دارد؛ ولی تجهیزاتِ باکیفیت می‌‌توانند زیبایی چشمگیری به کادر شما ببخشد.

محصولات سیگما همگی در ژاپن تولید می‌شوند

از تنها کارخانه تولیدی سیگما – Sigma در آیزو ژاپن Aizu محصولات به بازار عرضه می‌شوند. همین امر باعث می‌شود که تمام محصولات سیگما در بالاترین سطح کیفی تولید شوند و مدیریت کنترلِ کیفی استانداردهای خود را اِعمال می‌کند. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیگما SIGMA محصولاتِ همین کارخانه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

تاریخچه برند سیگما – Sigma

موسس کمپانی، میشیهیرو یاماکی Michihiro Yamaki‌ است. او سال 2012 میلادی در سن 78 سالگی چشم از جهان فروبست. سال 1961 میلادی بود که با همکاری پشتیبان‌های گروه، یاماکی کار خود را با موسسه پژوهشی سیگما SIGMA آغاز کرد.سیگما - Sigma

آغاز کار سیگما – Sigma؛ موسس میشیهیرو یاماکی در سمت راست تصویر مشخص است

در سه ماهه پایانی سال 1961 میلادی سیگما اولین تِله‌کانورتر Teleconverter را تولید کرد. با استفاده از تله‌کانورتر می‌توان فاصله کانونی focal length را افزایش داد. در این صورت یک تله‌فوتو بهتر ثبت می‌شد. در همان زمان یک لنز تله‌فوتو با نام miniTEL 200mm f4 تولید شد. با تولید این لنز اولین مانت اختصاصی سیگما YS برای لنزهای قابل تعویض معرفی شد.سیگما - Sigma

اولین لنز قابل تعویض سیگما miniTEL 200mm F4

اواخر سال 1965 میلادی تیم سیگما به ساختمانی در کومایی توکیو نقل مکان کرد. اواسط سال 1968 میلادی یک تله‌فوتوی بی‌نظیر از سیگما وارد بازار شد. لنز Mirror-UltraTelephoto 500mm F8 در زمان خودش یک اعجاز به شمار می‌رفت. اواخر 1973 میلادی اولینِ فاز ساختمان امروزی آیزو Aizu بنا شد.

سال 1976 میلادی اولین دوربین حرفه‌ای SLR از سیگما متولد شد. دوربین Mark-I که تک لنزی 35 میلی‌متری بود، کمپانی را در گام جدیدی از توسعه قرار داد.سیگما - Sigma

اولین دوربین عکاسی سیگما با نام Mark-I

سال 1979 میلادی اولین لنز واید در جهان از سری زوم با قابلیت تغییر فاصله کانونی از سیگما پا به دنیای تصویر گذاشت. لنز ZOOM y21-35mm f/3.5-4 را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.سیگما - Sigma

اولین لنز واید با قابلیت تغییر فاصله کانونی در جهان از سیگما SIGMA

سال 1979 دفتر SIGMA Germany تاسیس شد. فاز دوم کارخانه آیزو در 1983 میلادی کامل شد. سال 1983 دفتر SIGMA Hong Kong تاسیس شد. یک سال بعد دفتر SIGMA America هم به لیست اضافه شد.سیگما - Sigma

ظهور SIGMA Sa 1 تحولی در تولیدات تیم سیگما بود

دوربین Sa 1 سیگما از نوع SLR و قابلیت تعویض لنز سال 1984 میلادی تولید شد. یک فول‌فریم که فقط از فوکوس دستی برخوردار بود.

یک لنز زوم گسترده APO 50-200mm f/3.5-4.5 سال 1984 میلادی تولید شد. یک لنز باکیفیت که از تعدادی عنصر اپتیکال Low Dispersion هم استفاده می‌کرد.

سال 1986 میلادی اولین لنز با قابلیت فوکوس خودکار AF با نام ZOOM-beta II 60-200mm f/4-5.6 از سیگما تولید شد. دفتر SIGMA Benelux تاسیس شد. سال 1993 میلادی کارخانه جدید سیگما SIGMA تکمیل شد. سال 1993 میلادی دفتر SIGMA France تاسیس شد. توسعه سیگما روز به روز دنیا را فرا می‌گرفت.

سال 1993 میلادی اولین دوربین عکاسی SLR با قابلیت فوکوس خودکار با نام SA-300 تولید شد. سال 2000 میلادی APO 50-500mm f/4-6.3 EX RF HSM تولید شد. یک سوپر تله‌فوتو از سری EX که باب دل عکاسی در این سبک بود. همین سال بود که دفتر SIGMA UK هم تاسیس شد.سیگما - Sigma

یکی از بهترین تله‌فوتوهای 2000 میلادی از سیگما SIGMA

سال 2003 میلادی انقلابی در صنعت عکاسی بود. سیگما SIGMA هم در این انقلاب شریک بود و اولین دوربین دیجیتال DSLR را با نام SIGMA SD9 تولید کرد.سیگما - Sigma

تولید SD9 اولین DSLR از سیگما در 2003 میلادی

موفقیت‌های تیم سیگما – Sigma پایانی ندارد. آن‌ها در پایان سال 2003 میلادی لنز APO 80-400mm f/4.5-5.6 را با مکانیزم OS که یک استبلایزر اپتیکال است، تولید کردند. سال 2005 میلادی دفتر مرکزی به کاواساکی منتقل شد.

سال 2007 میلادی اولین دوربین کامپکت دنیا با یک سنسور بزرگ به نام SIGMA DP1 تولید شد. تصویر زیبای آن را در زیر مشاهده می‌کنید.سیگما - Sigma

اولین دوربین دیجیتال عکاسی کامپکت در جهان SIGMA DP-1

همچنین سال 2008 میلادی اولین لنز سوپر تله‌فوتوی جهان را که حد گشودگی دیافراگم f/2.8 در فاصله کانونی 500 میلی‌متر را به کاربر هدیه می‌کند، تولید شد. سال 2011 میلادی یک DSLR با رزولوشن 46 مگاپیکسل به بازار عرضه شد. سال 2012 میلادی نیز سیگما SIGMA خطوط تولید مجزا را برای حوزه هنر ART، معاصر Contemporary و ورزشی SPORTS ایجاد کرد. یک سال بعد دفتر SIGMA China تاسیس شد.

سیگما سال 2018 میلادی مانت L-Mount Alliance را با همکاری کمپانی‌های Leica و Panasonic معرفی کرد. یک سال بعد کوچک‌ترین و سبک‌ترین دوربین فول‌فریم بدون آینه Mirrorless با نام SIGMA fp وارد بازار شد.سیگما - Sigma

کوچک‌ترین و سبک‌ترین دوربین دیجیتال بدون آینه SIGMA fp

دفتر SIGMA Nordic اوایل سال 2021 تاسیس شد و نهم سپتامبر 2021، این کمپانی درخشان و پرکار در دنیای تصویر 60 سالگی خود را جشن گرفت. خب بعد از این تایم‌لاین مختصر از موفقیت‌های تیم سیگما، سراغ محصولات این برند برویم. دیدنگار، نمایندگی رسمی سیگما – Sigma در ایران آمادگی عرضه محصولات اورجینال این برند ژاپنی را دارد.

 

خطوط تولیدی سیگما – Sigma

وقتی بخواهیم تمام محصولات برند سیگما را در یک بسته‌بندی کلی معرفی کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دوربین‌ها
 • لنزها
 • لنزهای سینمایی
 • تجهیزات جانبی (اکسسوری)
 • نرم‌افزار

دوربین‌های برند سیگما – Sigma

دوربین‌های این کمپانی امروزه به دو گروه عمده fp و sd تقسیم می‌شوند. در ادامه به دو مدل از جدیدترین دوربین‌های سیگما نگاهی خواهیم داشت.

دوربین عکاسی SIGMA fp-L

ظاهری شگفت‌انگیز، اندازه‌ای کوچک و وزنی سبک را با سری fp تجربه خواهید کرد. دوربین عکاسی دیجیتال سیگما SIGMA fp-L از آن مدل‌های نوین است که هم برای مصارف خانگی کاربرد دارند و هم حرفه‌ای. تیم سیگما با بازسازی‌های خود همیشه به دنبال خلقِ محصولی کاربردی است. آن‌ها سعی می‌کنند تا بفهمند چه چیزی برای کاربر ضروری است.سیگما - Sigma

دوربین بدون آینه SIGMA fp-L کاربرپسند با طراحی زیبا

سیگما می‌گوید: «ما بر این باور هستیم که دوربین عکاسی نباید فقط ابزاری برای رفع نیازهای عکاسی باشد، بلکه باید زندگی را از الهاماتِ شما غنی سازد». به همین خاطر دست به ساخت چنین سری جذابی زده است. یک دوربین عکاسی با محوریت کاربر user-oriented در اختیار شماست. ویژگی‌های اساسی SIGMA fp-L:

 • بدون آینه با قابلیت تعویض لنز interchangeable-lens Mirrorless
 • پشتیبانی از انواع کارت‌های حافظه شامل: SD، SDHC،‌ SDXC، SSD
 • جایگاه اتصال لنز L-Mount
 • فول‌فریم 35 میلی‌متری
 • 61 مگاپیکسل رزولوشن
 • فیلمبرداری تا 2 ساعت مداوم
 • فیلمبرداری 4K با نرخ 24 فریم در ثانیه
 • ایزو 100 تا 25600
 • برخورداری از سیستم پایداری EIS

دوربین عکاسی  سیگما – Sigma sd Quattro

یکی از DSLR‌های کمپانی سیگما sd Quattro است. معمولاً DSLRها از انواع بدون آینه سنگین‌تر هستند و این مدل حدوداً 200 گرم از SIGMA fp-L بیش‌تر وزن دارد. مشخصات اساسی آن:

 • دوربین عکاسی دیجیتال DSLR با قابلیت تعویض لنز
 • جایگاه اتصال لنز SA
 • سنسور Foveon X3 CMOS
 • سایز سنسور 4×15.5mm
 • رزولوشن 29.5 مگاپیکسل
 • پشتیبانی از کارت‌های حافظه SD،‌ SDHC، SDXC و Eye-Fi Card
 • ویوفایندر الکترونیک
 • ایزو 100 تا 6400

انواع لنزهای سیگما – Sigma

سیگما یکی از بهترین‌های دنیای تولید لنز است. این برند برای انواع دوربین‌های عکاسی نظیر کانن Canon، سونی SONY و نیکون Nikon نیز تولیداتی دارد.

یکی از گران‌ترین‌ لنزها سیگما SIGMA 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM است که یک سوپر تله‌فوتو تمام‌عیار به شمار می‌آید. معمولاً افراد علاقه‌مند به عکاسی ورزشی و حیات‌وحش به دنبال چنین دیدی هستند.

لنز سیگما SIGMA 14-24mm f/2.8 DG DN ART یک اولتراواید فول‌فریم با مانت SONY E است. عکاسان منظره، عکاسی از معماری داخلی و خارجی ساختمان و تمام کاربردهای این چنینی با چنین لنزی ممکن خواهد شد.

یکی از پرکاربردترین‌ها لنز سیگما SIGMA 28-70mm f/2.8 DG DN باب پرتره‌نگاری است. فاصله کانونی پرکاربرد آن باعث می‌شود که به یک لنز ضروری در کیف عکاس بدل شود.

یکی از ارزان‌ترین‌ها پرایم هم لنز سیگما SIGMA 30mm f/1.4 DC DN که می‌تواند انتخاب مناسبی برای عکاسی تجاری باشد. فاصله کانونی ثابت معمولاً منجر به کیفیت بالاتر و لنز سبک‌تری خواهد شد.

لنزهای سینمایی سیگما – Sigma

سیگما لنزهای سینمایی را هم از سال 2016 میلادی تا به حال تولید می‌کند. این لنزها در 4 کلاس تولید می‌شوند:

 • FF Zoom Line
 • High Speed Zoom Line
 • FF High Speed Prime Line
 • FF Classic Prime Line

خب همانطور که مشخص است دسته پرایم انواع لنزها بدون قابلیت تغییر فاصله کانونی هستند. لنزهای زوم Zoom به کاربر این امکان را می‌دهند که در یک محدوده فاصله کانونی مشخص جابه‌جا شوند.

هدف این خط تولید پشتیبانی از لنزهای اولتراواید گرفته تا تله‌فوتو را شامل می‌شود. با اکثر برندهای دوربین‌های سینمایی سازگاری دارند. انواع High Speed Zoom با سایز Super35 سازگاری دارند، در حالی که FF به اندازه فول‌فریم Full-Frame اشاره می‌کند.

کیفیت ساخت و طراحی باعث می‌شود تا از این کلاس برای تولید فیلم‌های سینمایی بهره‌مند شوند. برخی مدل‌ها قادرند با رزولوشن 50 مگاپیکسل و کیفیت 6K-8K تصاویر را ثبت کنند.

اکسسوری‌های برند ژاپنی سیگما – Sigma

علاوه بر محصولات بالا، سیگما تجهیزات جانبی دنیای تصویر را نیز به کاربران مشتاق عرضه می‌کند. برخی از این محصولات شامل:

 • USB DOCK برای به روز رسانی و کالیبراسیون لنز
 • تله‌کانورتر Teleconvertor برای ثبت تصاویر تله‌فوتو
 • انواع فیلتر
 • مبدل‌های مانت
 • سوکت‌های سه‌پایه
 • ویوفایندر اکسترنال
 • فلاش

انواع نرم‌افزارهای سیگما – Sigma

تیم سیگما چند نرم‌افزار هم برای کاربران خود در نظر دارد. یکی از این نرم‌افزارها SIGMA Photo PRO است. یک نرم‌افزار برای نمایش و ویرایش عکس‌ها با فرمت RAW که برای سیستم عامل ویندوز و مکینتاش طراحی شده است.

با استفاده از SIGMA Capture PRO نیز می‌توان دوربین‌های سری sd Quatto، دوربین SIGMA SD1 و SD1 Merrill را به کامپیوتر تِتر کرد و به صورت از راه دور تنظیمات را کنترل کرد و اقدام به عکاسی کنیم.

دیدنگار نمایندگی رسمی سیگما – Sigma در ایران آمادگی عرضه کالاهای با اصالتِ این برند ژاپنی را دارد. برندی که روز به روز توسعه یافته و همچنان این پیشرفت را دنبال می‌کند.