نیکون - Nikon

لنز نیکون Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm F3.5-5.6G VR

۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان

لنز نیکون Nikon AF-S DX Nikkor 18-140 mm f/3.5-5.6G ED VR

۱۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان

باتری دوربین نیکون مدل EN-EL20

۵۲۰,۰۰۰ تومان

کیف دوربین نیکون مدل 1053

۳۶۰,۰۰۰ تومان

لنز نیکون Nikon AF-S DX Nikkor 35mm F1.8G

۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان

کیف دوربین نیکون مدل 1052

۴۹۰,۰۰۰ تومان

باتری دوربین نیکون مدل EN-EL9A

۴۹۰,۰۰۰ تومان

لنز نیکون Nikon AF-S Nikkor 85mm F1.8G

۲۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان

لنز نیکون Nikon AF-S Nikkor 24-70 mm F2.8E ED VR

۱۰۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

باتری دوربین نیکون مدل EN-EL12

۶۵۰,۰۰۰ تومان

دوربین عکاسی نیکون Nikon D850 DSLR Camera Body

۱۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

لنز نیکون Nikon AF-S Nikkor 50mm F1.4G

۷۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

لنز Nikon AF-S Nikkor 24-120mm f/4G ED VR

۴۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان

دوربین عکاسی خانگی نیکون Nikon P950

۴۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان

نقد و بررسی مشخصات فنی نیکون – Nikon

نیکون - Nikon

نیکون – Nikon یکی از برندهای نام‌آشنا در صنعت تصویر است. همانند اکثر تولیدکنندگان این حوزه، نیکون نیز از دل نظم و سنت‌های ژاپن متولد شده است. دیدنگار،‌ نمایندگی رسمی نیکون – Nikon در ایران شما را دعوت می‌کند تا در این متن با این برند بیش‌تر آشنا شوید.

محصولات این کمپانی ژاپنی به قدری وسیع هستند که باید در فضا هم در گوشه کناری برند زرد رنگی که روی آن نیکون حک شده است را ببینیم. ما در این متن نگاهی به نیکون خواهیم داشت، گذری به تاریخ آن‌ها می‌اندازیم، از مفهوم برند و اهداف‌شان پرده بر‌می‌داریم و در انتها گشتی در بین برخی محصولات آن‌ها خواهیم زد. با ما همراه باشید.

برند نیکون – Nikon

نیکون – Nikon یکی از تامین‌کنندگان اصلی محصولات بر پایه فناوری‌های دقیق و اپتوالکترونیک پیشرفته است. این برند بیش‌تر بابت دوربین‌های عکاسی و دوچشمی‌ها binoculars شهرت دارد. هر چند محدوده وسیعی از محصولات دیگر را نیز تولید می‌کند.

برای مثال نیکون Nikon تجهیزاتی را می‌سازد که برای تولید بخش‌های نیمه‌هادی semiconductors بکار می‌روند؛ این بخش‌ها در کامپیوترهای شخصی و گوشی‌های هوشمند کاربرد دارند. همچنین این برند ابزاری برای اندازه‌گیری نقص‌های میکروسکوپی در اجزا الکترونیکی را می‌سازد. فناوری‌های نیکون به شکلی با زندگی مردم گره خورده است که ممکن است هرگز قابل تصور هم نباشد.

نیکون – Nikon و ارتقا جامعه از طریق فناوری و خلاقیت‌ها

برخی محصولات و فناوری‌های نیکون – Nikon منحصر به فرد هستند. برای مثال تجهیزات نیکون نقشی حیاتی در ساخت نمایش‌گرها با پنل تخت flat و اندازه‌ای هرچه بزرگ‌تر دارند. هدف نیکون Nikon ارضا نیازهای افراد و ارتقا جامعه از طریق نوآوری‌هاست.

مشارکت نیکون – Nikon در توسعه داروسازی

نیکون از پژوهش‌های پزشکی در حوزه بهداشت،‌ بایوساینس،‌ پزشکی ترمیمی و توسعه خلاق داروها حمایت می‌کند. تجهیزات این برند توسط پژوهش‌گرانی استفاده می‌شود که درباره سلول‌های iPS زنده به منظور یافته‌هایی که به سود جامعه باشد، مطالعه می‌کنند.

نیکون Nikon از طریق همکاری با دانشگاه‌ها و کمپانی‌ها،‌ پژوهش‌های پزشکی را متحول می‌کنند. آن‌ها بی‌وقفه در حال کار برای بهبود کیفیت زندگی انسان‌ها در سرتاسر دنیا هستند.

دقت و کیفیت با نیکون – Nikon

ساخت و ساز در دنیای مدرن بر پایه دقت بنا می‌شود. یکی از مهارت‌های ویژه نیکون Nikon لحاظ کردن این دقت است. ابزارهای اندازه‌گیری این برند ژاپنی برای بهبود کیفیت، افزایش اعتماد و امنیت در محصولات از اجزا الکترونیکی گرفته تا اتومبیل‌ها و هواپیماها را شامل می‌شود.

نیکون – Nikon و اکتشاف فضا

دوربین‌های نیکون در عملیات آپولو 15 Apollo در سال 1971 میلادی برای ضبط در تاریخ مورد استفاده بود. این کمپانی در پروژه‌های اکتشافی و صنعتِ ماهواره‌ای متعددی همکاری کرده است. سال‌هاست که نیکون Nikon توجه خاصی به فضا دارد. آن‌ها قصد دارند تا به همراه دانشمندان پرده از رازهای کیهان بردارند. پس پیش به سوی دنیای جدید.

فلسفه و چشم‌انداز نیکون – Nikon

نیکون – Nikon بر پایه جلب «اعتماد» و «خلاقیت» بنا شده است و به این دو پایبند است. هر چند بیان این دو کلمه خیلی راحت است،‌ عملی کردن آن نیاز به ویژگی‌های خاصی دارد. در دنیای نور بی‌نهایت امکان وجود دارد. نیکون Nikon قصد دارد تا باعث روشنایی تجربه بشری شود و در تلاش برای آینده‌ای بهتر برای همگان است.

شرکت نیکون – Nikon

باید به 1917 میلادی بازگردیم. دو سازنده قدرتمندِ تجهیزات اپتیک در ژاپن با نام‌های Optical Instruments Department of Tokyo Keiki Seisakusho و Reflecting Mirror Department باهم ادغام شدند. آن‌ها سرمایه خود را از کویاتا ایواساکی Koyata Iwasaki مدیر میتسوبیشی دریافتند. کمپانی Nippon Kogaku K.K. تاسیس شد.

سال 1921 میلادی از مهندسین آلمانی دعوت شد. در همین سال دوچشمی MIKRON با بزرگ‌نمایی 4x و 6x تولید شد. میکروسکوپ JOICO سال 1925 میلادی تولید شد.

میکروسکوپ JOICO اولین محصولی بود که طراحی و ساخت آن توسط مهندسین ژاپنی صورت گرفت.

ساخت شیشه‌های اپتیکال به صورت انبوه در سال 1927 میلادی یکی دیگر از نقاط توسعه نیکون – Nikon بود. سال 1931 میلادی یک تلسکوپ در موزه‌ علم توکیو نصب کرد. سال 1932 میلادی بود که تولید لنزهای دوربین با نام NIKKOR کار خود را آغاز کرد.

سال 1946 میلادی بود که نام Nikon برای دوربین‌ها با اندازه کوچک نامگذاری شد. سال 1950 میلادی روزنامه نیویورک تایمز دوربین‌های نیکون و لنزهای NIKKOR را با ویژگی‌های خارق‌العاده به جهانیان معرفی کرد.

نیکون – Nikon هر ساله به موفقیت‌های جدیدی می‌رسید و محصولات خود را به دنیا عرضه می‌کرد. اولین دوربین عکاسی دیجیتال نیکون سال 1999 با نام D1 وارد بازار شد.

سال 2015 میلادی موزه‌ نیکون تاسیس شد. سال 2017 میلادی یک قرن تجربه را جشن گرفت. سال 2021 میلادی عمده سهام Morf3D Inc. را خریداری کرد.

نگاهی کوتاه به نماد نیکون – Nikon

همانطور که می‌بینید سه کاراکتر اصلی در برند مشاهده می‌شود. اشعه‌های سفید از نور، رنگ زرد و رنگ مشکی که نام برند را حک کرده است. پس‌زمینه رنگ زرد است که بیانگر توسعه و شور و شعف است. در دل این شور و شعف نام نیکون – Nikon با رنگ مشکی نمایانگر اعتماد و کیفیت است. اشعه‌های نور نیز به ما می‌گویند که برند رو به آینده نظر دارد و به دنبال امکان‌های خلاق است.

نیکون - Nikon

محصولات متنوع نیکون – Nikon

همانطور که در بخش‌های دیگر متن اشاره کردیم، نیکون Nikon را عموم مردم به خاطر دوربین‌های عکاسی و لنزهای NIKKOR می‌شناسند؛ اما وسعت تولیدات به قدری است که باید در فضا به دنبال نیکون بگردیم. دیدنگار، نمایندگی رسمی نیکون – Nikon در ایران از شما دعوت می‌کند تا نگاهی به محصولات این برند ژاپنی داشته باشیم.

حوزه سلامت و پزشکی با نیکون – Nikon

در این حوزه نیکون در سه بخش متفاوت فعالیت می‌کند. آن‌ها به دنبال راه‌حل‌هایی علمی برای زندگی هستند. تصویرسازی و تجزیه و تحلیل پدیده‌های مختلف زیستی نیازمند فناوری میکروسکوپی است که نیکون Nikon در این زمینه بیش از یک قرن تجربه دارد.

نیکون – Nikon و مراقبت از چشم

این برند ژاپنی برای مراقبت از چشم راه‌حل‌هایی دارد. گروه Optos که شاخه‌ای از برند نیکون است دستگاهی برای آزمایش سلامت چشم دارد. این دستگاه حتی قادر است بیماری‌های سیستماتیکی نظیر دیابت را از طریق تجزیه و تحلیل چشم به پزشک اعلام کند.

علاوه بر این‌ها نیکون نقش فعالی در پژوهش‌های علمی دارد و قصد دارد تا جامعه‌ای سالم‌تر و آینده‌ای زیباتر را برای همگان در سرتاسر دنیا بسازد.

دستگاه پرداخت فلز

یکی از محصولات صنعتی نیکون – Nikon ماشین اپتیک پرداخت فلز Lasermeister است. این محصول در واقع یک پرینتر فلزی سه بعدی است که قابلیت‌های بالایی به کاربر خود می‌دهد.

نیکون Nikon لنزهای صنعتی هم تولید می‌کند که قابلیت‌هایی خاص دارند. معمولاً کاربردهای لجیستیکی، صنعت داروسازی، کشاورزی، صنایع غذایی، مانیتورینگ ترافیک، نگهبانی و موادی از این قبیل را شامل می‌شود.

نیکون – Nikon و ارتباط با عموم مردم

به هر حال سوای این همه علم و فناوری که نیکون Nikon دنبال می‌کند و محصولاتی که برای صنعت و حوزه‌هایی نظیر پزشکی و افراد خاص تولید می‌کند، بخشی از خط تولید اختصاص به عموم مردم دارد. جایی که انواع دوربین‌های عکاسی، لنزها، دوچشمی‌ها و مواردی از این قبیل را شامل می‌شود. نگاهی به این محصولات خواهیم داشت.

دوربین‌های عکاسی دیجیتال DSLR نیکون – Nikon

دیدنگار، نمایندگی رسمی نیکون – Nikon در ایران افتخار دارد که محصولات اورجینال نیکون نظیر انواع DSLR را در اختیار علاقه‌مندان به حوزه تصویر قرار می‌دهد. تفاوتی ندارد که شما مبتدی باشید یا حرفه‌ای، نیکون برای همه پیشنهاداتی دارد.

یکی از بهترین‌های نیکون دوربین عکاسی دیجیتال Nikon D850 است. این دوربین 45.7 مگاپیکسلی با ایزو 64 تا 25600،‌ همان چیزی است که حرفه‌ای‌ها به آن نیاز دارند. سیستم فوکوس خودکار با قابلیت شناسایی 153 نقطه را دارد. کیفیت فیلم‌برداری 4K UHD فول‌فریم است.

دوربین عکاسی DSLR نیکون مدل‌های ارزان‌قیمت‌تری هم دارد که برای مبتدیان، کارآموزان و مشتاقان با بودجه محدود مناسب است. یکی از این مدل‌ها نیکون Nikon D3500 است. قابلیت تشخیص 11 نقطه برای فوکوس است. حساسیت به نور ISO از 100 تا 25600 است. حسگر 24 مگاپیکسلی CMOS با قطع APS-C و قابلیت ضبط ویدیو با کیفیت Full HD و نرخ 60 فریم در ثانیه را دارد.

دوربین عکاسی دیجیتال نیکون – Nikon بدون آینه Mirrorless

خبرها حاکی از روندی است که نشان می‌دهد افراد رو به دوربین‌های بدون آینه روی آورده‌اند. امروزه تفاوت‌های فاحشی بین این دو نیست و شما حتی می‌توانید DSLR با ویژگی‌های مشابه را به قیمت ارزان‌تر بخرید.

یکی از بهترین دوربین‌های عکاسی بدون آینه Mirrorless Niko Z9 است. این اولین دوربین پرچم‌دار نیکون – Nikon است که با فناوری بدون آینه ساخته و پرداخته شده است. ویوفایندر به صورت لحظه‌ای real-time هر صحنه‌ای را به تصویر می‌کشد. سنسور 45.7 مگاپیکسلی،‌ ایزو 64 تا 25600 و فیلم‌برداری 8K با نرخ 30 فریم در ثانیه و 4K با نرخ 120 فریم از ویژگی‌های اساسی Nikon Z9 است. قطعاً در فیلم‌برداری از پرچم‌دار DSLR بهتر عمل می‌کند.

خب برای استفاده از دوربین عکاسی DSLR یا بدون آینه Mirrorless ما نیازمند لنز هستیم. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به لنزهای نیکون که تحت نام NIKKOR عرضه می‌شوند.

لنز NIKKOR

لنزهای نیکون – Nikon که تحت نام NIKKOR عرضه می‌شوند در دو دسته کلی F Mount و Z Mount تولید می‌شوند. لنزهای NIKKOR‌ کیفیت بسیار بالایی را دارند و علاوه بر آن‌هایی که از دوربین نیکون استفاده می‌کنند، طرفداران دیگری هم دارد.

یکی از گران‌قیمت‌های بازار لنز تله‌فوتو NIKKOR AF-S 70-200mm f/2.8 است. هر چند تله‌فوتو با فاصله کانونی بیش‌تر شاید برای برخی حیاتی‌تر باشد، اما این لنز می‌تواند یک انتخاب عالی برای انواع سبک‌ها باشد. تفاوتی ندارد پرتره‌نگاری قرار است بکنید یا از محصولات تصاویری شارپ تهیه کنید یا پرندگان در آسمان را شکار کنید، این لنز می‌تواند همراه شما باشد. فرمت FX، دیافراگم 9 تیغه، 22 عنصر در 18 گروه اپتیکی و موتور فوکوس بی‌صدا از ویژگی‌های اساسی این لنز است.

نیکون مدل‌های متنوعی دارد که بسته به نیاز می‌توانید دست به انتخاب بزنید. یکی دیگر از لنزهای NIKKOR سری زوم با فرمت DX و مانت F که قیمتی بسیار مناسب و فاصله کانونی طلایی را دارد NIKKOR AF-P 18-55mm f/3.5-5.6G VR است. دیافراگم 7 تیغه، 12 عنصر در 9 گروه اپتیکی و موتور فوکوس با فناوری اِستِپ از ویژگی‌های اساسی این لنز است. شما می‌توانید با این لنز به پرتره‌نگاری، عکاسی از مناظر و خیابان‌ها و سبک‌های این چنین بپردازید.

اما اگر قصد دارید در یک فاصله کانونی ثابت Prime لنز خود را بخرید، احتمالاً از آن عکاسان و تصویربرداران حرفه‌ای هستید. این لنزها با وجود اینکه فاصله کانونی ثابتی دارند، بعضاً قیمت بالایی هم می‌خورند و کیفیت بی‌نظیری را از یک فاصله کانونی ثبت می‌کنند. می‌توانیم به NIKKOR 58mm f/1.4G اشاره کنیم. سری به لینک آن بزنید و از این موجود دقیق اطلاعات بیش‌تر کسب کنید.

خب بعد از بررسی دوربین‌های حرفه‌ای بهتر است نگاهی هم به دوربین عکاسی کامپکت داشته باشیم که به دوربین خانگی هم شهرت دارد.

دوربین عکاسی دیجیتال کامپکت نیکون – Nikon

خب اولین مشخصه این دوربین‌ها لنز ثابت است. شما نمی‌توانید لنز را تعویض کنید. به برخی مدل‌ها اشاره‌ای کوتاه می‌کنیم:

  • دوربین عکاسی دیجیتال کامپکت Nikon COOLPIX A100 با سنسور 20.1 مگاپیکسل، صفحه نمایش 2.7 اینچ و زوم 5 برابر
  • دوربین عکاسی دیجیتال کامپکت Nikon COOLPIX P1000 با سنسور 16 مگاپیکسلی، صفحه نمایش 3.2 اینچی و زوم تا 125 برابر

دیگر محصولات نیکون – Nikon

نیکون – Nikon از آن کمپانی‌های پرمحصول است که در هر بخش بهترین‌ها را تولید می‌کند. در ادامه چرخی در فروشگاه این برند ژاپنی بزنیم.

  • نورپردازی با اسپیدلایت نیکون
  • آداپتورها برای استفاده از انواع لنز روی دوربین
  • میکروفون رودوربینی استریو نیکون
  • میکروفون بدون سیم بلوتوث نیکون ضد آب

دوربین‌های SLR آنالوگ

نیکون – Nikon سیستم‌های بسیار کاربردی را برای کاربران خود تولید می‌کند. سیستم Digiscoping برای ثبت کلوزآپ‌های شگفت‌انگیز نظیر عکاسی از پرندگان، حیوانات، گیاهان و حشرات کاربرد دارد. این سیستم که از چند بخش تشکیل می‌شود را می‌توان برای عکاسی ورزشی هم استفاده کرد.

همچنین باید اشاره‌ای به مهارت نیکون – Nikon در تولید دوچشمی‌ها بکنیم که بیش از یک قرن سابقه در این حوزه دارد.

محصولات متنوع و کیفیت بسیار بالای آن‌ها اعتباری جهانی برای نیکون به ارمغان آورده است. بدون هیچ شک و تردیدی می‌توان محصولات این برند را انتخاب کرد. تنها موضوع تناسب محصول با خواسته‌های شماست.

دیدنگار، نمایندگی رسمی نیکون – Nikon در ایران آمادگی پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه است تا در هر حوزه و سطحی که هستید به یک انتخاب درست دست بزنید.